Procesuesit e ARM-së që vijnë në MacBook për t'u shpallur në WWDC

MacBook Air

 

Sipas një raporti të fundit nga media e njohur Bloomberg, kompania Cupertino për të njoftuar lëvizjen nga procesorët Intel në Mac ARM në konferencën e ardhshme globale për zhvilluesit, po, në WWDC të këtij viti. Duket se prezantimi i sistemeve të ndryshme operative të kompanisë mund të shoqërohet me një lajm që ne jemi përfolur prej vitesh, por që muajt e fundit ka qenë shumë më këmbëngulës dhe tani ai mund të jetë zyrtar.

Apple e ka të qartë ndryshimin, por nuk e dimë kur

Duket se ardhja e procesorëve të ARM në Mac është çështje kohe, nuk ka më asgjë për të thënë në lidhje me këtë temë. Atëherë është e nevojshme të bëhet e qartë se në cilën pajisje do të montohen së pari këto procesorë, por duket qartë se do të ishte MacBook Air ose modelet hyrëse, ne nuk besojmë se ata do të shihen në fillim në ekipet më të fuqishme nga firma Cupertino.

Sipas raportit të botuar nga Bloomberg, Apple ka në plan të njoftojë kalimin e ekipeve në të njëjtin muaj të qershorit dhe kjo do të ishte mirë për zhvilluesit pasi që ata mund të fillojnë të punojnë në ndryshimin e rëndësishëm. Macet e para me ARM supozohet të mbërrijnë deri në vitin 2021 kështu që ata do të kishin kohë të mjaftueshme për të punuar me aplikacionet dhe mjetet.

Molla "ka në furrë" a Procesor 5nm ARM me 12 bërthama i cili do të ishte shumë më i fuqishëm dhe më efikas sesa procesorët bazë të montuar aktualisht në MacBook Air të Apple. Sa herë që presim WWDC për të parë se çfarë është e vërtetë në të gjitha këto.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.