Përqendrohuni në ato me të vërtetë të rëndësishme me Fokusin në Dritare dhe harroni harbimet

Nëse zakonisht punojmë me më shumë se një aplikacion, ka të ngjarë që ose të përdorim më shumë se një monitor të lidhur në kompjuterin tonë, që ekranin ta ndajmë me aplikacionet e nevojshme, që ta ndryshojmë desktopin sipas nevojave tona ose pa shkuar asnjë me tutje, le të mos bëjmë asgjë për këtë dhe të gjitha aplikacionet i kemi të hapura në një desktop të vetëm.

Nëse jeni një nga këta të fundit, mund të jetë koha të filloni të organizoni rrjedhën që unë punoj. Nëse asnjë nga opsionet që kam përmendur në paragrafin e mëparshëm, përveç atij të fundit, nuk janë të dobishëm për ju, mund të jetë që gjëja më e arsyeshme është të përdorni një aplikacion si Window Focus, një aplikacion me të cilin mund të përqendrohemi në atë që është me të vërtetë e rëndësishme.

Window Focus është një aplikacion shumë i dobishëm që ju ndihmon përqendrohuni në atë që është e rëndësishme. Aplikacioni thekson dritaren aktuale të punës dhe zbeh të gjithë të tjerët në sfond, duke na lejuar të përqendrohemi në aplikacionin për të cilin po punojmë aktualisht.

Nëse dëshironi të përqendroheni në një aplikacion të vetëm në Mac tuaj, Window Focus është një aplikacion absolutisht thelbësor. Tek theksoni dritaren në të cilën po punoni, të gjitha dritaret e tjera në sfond janë errësuar, duke minimizuar shpërqendrimin që ato shkaktojnë dhe duke ndihmuar në rritjen e produktivitetit tuaj.

Në këtë mënyrë, aplikacionet, faqet e internetit ose ndonjë dokument ose skedar tjetër që është i hapur në të njëjtën desktop ata nuk do të na shkëpusin nga ajo që po bëjmë. Brenda opsioneve të personalizimit, Windows Focus na lejon të vendosim si nivelin e transparencës së sfondit, ashtu edhe ngjyrën që duam të përdorim, nëse grija e errët nuk është tërheqëse për ne.

Window Focus ka një çmim në Mac App Store prej 5,49 euro, një çmim më se i arsyeshëm për atë që na ofron, një aplikacion që padyshim mund të jetë shumë i dobishëm për ne në baza ditore, nëse punojmë me shumë aplikacione së bashku në të njëjtën desktop.

Fokusi i dritares - Ekrani i zbehtë (Lidhja e AppStore)
Fokusi i dritares - Ekrani i zbehtë4,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.