Përsëri, për të gjashtin vit radhazi, Apple kurorëzoi markën më të mirë nga Laptop Magazine

Rezultati-laptop-portativ-revistë-0

Laptop Mag është mbase një nga botimet më të respektuara në botën e pajisjeve kompjuterike të orientuara drejt transportueshmërisë, me një rëndësi të madhe mendimi i shprehur nga redaktorët e tij për analizën e laptopëve të ndryshëm që kalojnë nëpër duar. Normalisht, para se të filloni të blini, pyetja që na sulmon është Çfarë laptop duhet të blej?. Sipas djemve në Laptop Mag, është një pyetje e komplikuar dhe me shumë nuanca në varësi të përdorimit dhe llojit të përdoruesit, por ata e bëjnë të qartë se një nga pikat më të rëndësishme është se produkti ia vlen të harxhosh para të fituara me vështirësi.

Për të njëjtën arsye çdo vit ata kryejnë një krahasim midis të gjithë prodhuesve më të njohur për të zgjedhur markën më të mirë ku të investojmë kapitalin tonë. Pikat që merren më shumë parasysh është cilësia e ndërtimit, mbështetje teknike, cilësi / çmim, softuer, dizajn, ekran ... ndër shumë të tjerë.

Rezultati-laptop-portativ-revistë-1

Këtë 2015 ka pasur ndryshime në renditje, pasi që të dy Dell dhe HP janë ngjitur në pozicionin e dytë dhe të tretë, përkatësisht, duke zbritur nga froni Lenovo në vendin e dytë kryesisht për shkak të një mbështetje teknike që lë diçka për të dëshiruar dhe ngarkesës së spiunit adware në disa prej kompjuterëve të tyre.

Për Laptop Magazine, mbreti i padiskutueshëm për gjashtë vjet dhe numërimi është qartë Apple. Kalifornianët kanë fituar 5 nga 9 kategoritë të cilave u janë nënshtruar markave të ndryshme, duke përfshirë një rezultat perfekt prej 20 pikësh. në një nga kategoritë, mbështetja e saj teknike, ndjesia dhe saktësia e tastierave të markave të shtëpive dhe trackpads, si dhe audio dhe softuer i patëmetë janë gjithashtu shumë të spikatur. E vetmja pikë më e diskutueshme është çmimi i pajisjeve që është ndër më të shtrenjtat.

Vendi i dytë do të ishte Dell, me një rritje të dukshme gjatë vitit të fundit, duke përfshirë një rikthim në kategori të tilla si inovacioni, cilësia / çmimi dhe audio. Përveç kësaj, mbështetja teknike dhe vlerësimet e ekipeve të ndryshme e kanë bërë atë të rritet nga vendi i pestë i mëparshëm në një pozicion të dytë të merituar.

i fundit në vendin e tretë do të ishte HP duke u ngritur nga vendi i katërt vitin e kaluar, me një dizajn të shkëlqyeshëm në pajisjet e tyre dhe mbi të gjitha gjithashtu një seksion audio për të përputhur rrethanat, natyrisht ata gjithashtu thonë se mbështetja e tyre teknike është përmirësuar dhe vlerësimet kanë qenë më pozitive në shfaqjen e ekipeve të reja. Shtë një markë me një gamë shumë të gjerë opsionesh në çmime, stile dhe konfigurime.

Konkurrentët e mbetur mbetën prapa në rendin vijues, në vendin e katërt MSI, të ndjekur nga Samsung, Lenovo, Asus, Toshiba dhe së fundmi Acer.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   daniorzola dijo

    Në grafik ata nuk marrin parasysh markën Mountain, sepse është një markë lojrash me performancë të lartë.