Tomb Raider: përvjetori, akoma me një zbritje interesante

Tomb Raider: Përvjetori

Këtë fundjavë zhvilluesi Feral, nisi një ofertë interesante për një lojë të vjetër që mund ta keni tashmë në koleksionin tuaj nëse jeni një adhurues i lojërave Tomb Raider. Në këtë rast është një lojë e lëshuar për Mac vitin e kaluar 2015, Sulmuesja e varrit: Përvjetor.

Loja u prezantua nga vetë Feral gjatë atij viti dhe u lansua me një çmim prej rreth 10 euro. Tani zhvilluesi shton një zbritje prej 50% që në parim duhej të ishte aktiv vetëm në fundjavë, por kur hyn në internet ne shohim se ai është akoma aktiv, kështu që tani mund ta merrni për 4,49 euro.

Në këtë version të lojës Tomb Raider, Lara ka nevojë të rimarrë Scion mitik nga Atlantis, kështu që ai duhet të nisë një udhëtim nëpër botë për të arritur destinacionin e tij që është fshehur për shekuj. Ne do të duhet të hyjmë në mbretëritë e perëndive dhe monstrave në një histori interesante në të cilën asgjë nuk është ajo që duket.

Do të na duhet të eksplorojmë rrënojat e civilizimeve të vjetratë tilla si Greqia klasike, Egjipti i lashtë dhe qyteti i humbur i Atlantis. Edhe pse është një lojë e vjetër, kërkon që një ekip i mirë të luhet pa probleme, prandaj ju rekomandojmë që të lexoni kërkesat minimale të lojës përpara se ta blini. Këto janë specifikimet minimale të kërkuara dhe të rekomanduara për të luajtur këtë lojë:

minimum Recommended
OS: Mac OS X 10.4 Mac OS X 10.5 ose më i lartë
Processor: Intel 1.8 GHz Intel 2.4 GHz
RAM: 512MB 1GB
Hard disk: 4GB
graphics: 64MB 128MB
input: Tastiera & Miu gamepad

Loja mund të gjendet direkt nga Uebfaqe Feral me kete zbritje. Padyshim që nuk e dimë kur do të kthehet në çmimin e tij të zakonshëm, prandaj mos vononi shumë nëse e dëshironi merre për më pak se 5 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.