Pearl Jam "Gigaton Visual Experience" ekskluzivisht në Apple TV +

Gigaton

Apple TV + jeton jo vetëm nga serialet. Mbrëmë hyra në platformë për të parë episodin e parë të «Duke mbrojtur Jakobin«, Një histori interesante me protagonist Chris Evans dhe që tashmë më lidhi në kapitullin e parë.

Dhe u takova me një surprizë të këndshme. Një video e gjatë prej Pearl Jam  me këngë nga albumi i tij i ri "Gigaton". Natën e kaluar nuk ishte koha, por sot do të kërkoj një hapësirë ​​për ta shijuar atë, pa dyshim.

Si pjesa tjetër e muzikantëve nga i gjithë planeti, Pearl Jam u desh të shtynte turneun e tij botëror «Gigaton»Për shkak të pandemisë globale të shkaktuar nga koronavirusi i lumtur. E ashtuquajtura "Përvoja Vizuale Gigaton" gjithashtu ishte planifikuar të shpalosej nëpër teatro, diçka që është gjithashtu e pamundur për shkak të kushteve aktuale të distancës personale.

Për shkak të rrethanave aktuale, grupi rock amerikan tani po lëshon një përvojë ekskluzive të muzikës vizuale në Apple TV +. »Përvoja vizuale e Gigaton»do të jetë falas për shtatë ditë para se të jetë në dispozicion për të blerë ose marrë me qira.

Ideja fillestare ishte që kjo video të prezantohej në kinematë, por pas pamundësisë për ta bërë këtë për shkak të rrethanave aktuale të mbylljes, është vendosur që ta transferojë atë tek ndjekësit e tij përmes Apple TV +.

Projekti i videove muzikore "do ta sjellë albumin të gjallë përmes audios gjithëpërfshirëse dhe cilësisë së imazhit ultra të gjallë", banda postoi këto ditë. Prodhuesi i «Gigaton», Josh evansAi shtoi se do të jetë "një mënyrë unike për të përjetuar këtë album".

Rrokut që e do Pearl Jam mund të shijojë "përvojën" e plotë të kësaj videoje 57-minutëshe me të gjithë cilësinë e figurës të ofruar nga 4K me Dolby Atmos dhe Dolby Vision nëse pajisja juaj e lejon atë.

Frontman i Pearl Jam Eddie Vedder gjithashtu kohët e fundit luajti një temë nga albumi gjatë 'Një botë: Së bashku në shtëpi«, E cila u transmetua në platformat Apple së bashku me një grup artistësh të mëdhenj të muzikës në mbështetje të përpjekjeve për të luftuar Covid-19.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.