Përvojat me iPod Shuffle të gjeneratës së tretë

Brezi i tretë iPod Shuffle

Ky aparat, Brezi i tretë iPod Shuffle, ka gjeneruar mendime të ndryshme, disa të mira dhe të tjera jo aq shumë, por, në fund të fundit mollë po punon për ta bërë funksionimin e tij më të lehtë çdo ditë. Njerëzit e Ipodizuar ka dhënë disa nga përvojat e tij me këtë iPod dhe ne do të flasim për këtë në këtë post, por, ta kthejmë pak kronikën tonë, le të kujtojmë se kur mollë lëshoi iPod Shuffle gjenerata e parë; në atë kohë, supozohej se mollë do të dorëzohej të gjitha parimet që në një moment të caktuar mbroheshin me iPod origjinal: kliko tek rrota, ekrani, lehtësia e lundrimit, në të kundërt ... të gjithë ata që kërkonin u hoqën transportueshmëri.

Kontrollet janë eleminuar, butonat janë zhdukur pothuajse, risi që përfitojnë nga trajtimi dhe funksionimi i pajisjes vegël të cilët arrijnë të lënë pas Shuffle iPod që i parapriu asaj, pasi ishte përqendruar më shumë në kënaqjen e përdoruesve që i dinin nga afër këngët në bibliotekën e tyre, ata që e dinë përmendësh se kush këndon ose kënga e kujt është dhe nuk kanë nevojë që pajisja t'i informojë ata për asgjë.

Vetëm disa ditë më parë e reja Brezi i tretë iPod Shuffle, dhe siç ju thamë tashmë, ajo ka prodhuar komente të ndryshme, të mira dhe të këqija, si gjithçka tjetër, por ju duhet të paguani mollë që nuk pushon në përpjekjen e saj për ta bërë më të lehtë funksionimin e pajisjeve të saj çdo ditë dhe gjithashtu kërkon t'u japë atyre transportueshmëri që e kemi përmendur që nga fillimi i saj.

kjo iPod Erdhi me përmirësime të dukshme, pa kontrolle dhe pothuajse pa butona, gjë që na bën të shohim atë të mëparshmin iPod plotësisht e vjetëruar, pasi kjo ishte e përkryer për ata që dinë në mënyrë të përsosur këngët në bibliotekën e tyre dhe dinë se çfarë kanë në të iPod shkartisje pa pasur nevojë të thuhet se kush e këndon këtë apo atë. Por meqenëse jemi në kohën e P2P, në të cilën të rinjtë shkarkojnë këngët që duan, i transmetojnë ato dhe i marrin ato nga miqtë e tyre, pa e ditur në shumë raste se çfarë është kënga ose kush e këndon, dhe nganjëherë ata thjesht duan ta fshijnë atë dhe jo më shumë ... është në këtë rast se Brezi i tretë iPod Shuffle veproj si ai vegël Perfecto.

Sidoqoftë, ata na kanë treguar edhe disa të meta që riorganizimi iPod paraqet, për shembull, Shuffle iPod Ju duhet një përshtatës i veçantë për të punuar me folësit atë që përdorni dhe me të auriculares që ju keni zgjedhur, dhe ne tashmë po flisnim për këtë në postim "Krijuar për iPod dhe dilema me çipin në kufje për Shuffle". Çuditërisht, ajo sjell një kabëll USB shumë të vogël (siç shihet në fotografi), gjë që nuk do të jetë shaka sidomos për përdoruesit e iMac dhe Mac MiniMos harroni se këto njësi nuk kanë porta USB në pjesën e përparme.

Përmes | Ipodizuar


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

14 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Zvicër dijo

  Shumë mirë, filloni duke thënë që Shuffle funksionon me çdo lloj kufjeje, me ose pa telekomandë, fakti është që nëse nuk ka telekomandë, padyshim që ju e ndizni dhe fillon të luajë direkt pa kontroll , ju nuk mund të bëni më shumë sesa thjesht të lini Këngët të kalojnë

  Ajo që më trishton për Shuffle nuk është më shumë sesa të jesh i "detyruar" të kesh kufje me telekomandë, ky është një produkt kryesisht për njerëzit që nuk do të shikojnë në ekran gjatë funksionimit të tij dhe që preferojnë të dëgjojnë muzika në modalitetin Shuffle, kështu që unë mendoj se është një iPod që synon atletët mbi të gjitha, të cilët dëshirojnë ta përdorin llojet e tjera të njerëzve janë brenda të drejtave të tyre, por për mua Apple po e bën të qartë se kujt i drejtohet, unë kam një iNano te luaj sport 4G qe i vura zinxhirin e tij dhe te vrapoj, padyshim qe nuk do ta kthej koken per te pare cfare po degjoj, sepse me shume se cdo gje di se cfare muzike kam dhe kur e degjoj Unë tashmë e di për cilën këngë apo artist është, kështu që duke bërë sporte Ne nuk shikojmë në ekran, dhe butonat duhet të them se është disi "e vështirë" të ndryshosh ose të ngresh volumin gjatë kohës që vrapon, kështu që t'i kesh ato dora juaj nuk është e keqe, por kush do të krijojë kufje për atletët me një telekomandë? shprehimisht dielli apo per riorganizim?

  të fala

 2.   Andres dijo

  Unë do të doja të kisha informacion se si të bëj një kabëll për një riorganizim ipod të gjeneratës së tretë ... mirë unë kam një, por kabllo është vjedhur dhe unë nuk kam qenë në gjendje ta përdorin atë dhe këtu në Kolumbi ende nuk ka arritur .. Kam nevojë për ndihmën përkatëse faleminderit

 3.   Missis dijo

  Siç komenton Zvicra, unë bleva brezin e tretë Ipod Shuffle për të bërë sport, posaçërisht për të shkuar për një vrapim dhe çfarë ka qenë befasia ime që pasi i kam përdorur rreth 3 herë kufjet dështojnë për shkak të lagështisë së djersës. Epo unë mendoj se do të jetë për shkak të kësaj pasi që nuk mendoj se është për shkak të lëvizjes ... Më duket e pabesueshme që një pajisje e tillë është krijuar, sipas mendimit tim për sportet dhe rezulton se kufjet dështojnë me djersë ....

  A i ka ndodhur dikujt e njëjta gjë?

 4.   jonian dijo

  Sigurisht që u ka ndodhur më shumë njerëzve, ka një postim në faqen e mbështetjes së mollës që flet për këtë temë me shumë njerëz që ankohen. Bleva riorganizimin e ipod dhe përveç kufjeve në vesh (79 euro) që gjithashtu vijnë me telekomandë dhe mikrofon (funksionon mirë për iphone) dhe e njëjta gjë ndodh me djersën. Fillon të mos funksionojë kontrolli, të nesërmen funksionon përsëri (Thahet) derisa një ditë ata të ndalojnë së punuari. Unë kam 4 ndryshime të kufjeve, po, Apple i ndryshon ato pa vënë ndonjë problem.

 5.   shpresoj dijo

  Unë kam një riorganizim, por nuk mund të dëgjoj dritën në të gjelbër dhe nuk di çfarë të bëj

 6.   Izraeli Gerardo Cruz dijo

  kompjuteri im nuk e njeh ipod si mund ta rregulloj atë

 7.   fitimtar dijo

  butonat në kufje të rivendosjes ipod të gjeneratës sime të tretë nuk dëshirojnë të funksionojnë ... dhe sa herë që e ndez ndizet një dritë portokalli 3 herë me radhë ..
  dikush me ndihmoni ju lutem!

 8.   jonny dijo

  Unë aksidentalisht e lagja ipod-in tim dhe tani nuk funksionon më. dikush e di nëse mund të ndryshoj dhe ku ose nëse mund ta rregulloj atë në një mënyrë tjetër.

  Unë pres përgjigjen.

 9.   Marvin dijo

  po, vidhosni kufjet ... por logitech tashmë ka lëshuar një përshtatës .. kështu që do të jetë vetëm çështje pritjeje dhe kështu zgjedhja e kufjeve që ju pëlqen më shumë ... në rastin tim një nga skullcandy ~

  http://www.logitech.com/es-es/speakers_audio/earphones/devices/6335

  më shumë informacion këtu

 10.   Nosferatus dijo

  NJEJTU PER mua !! I bleva të mitë në OfficeDepot, ata kanë një garanci me vete për 7 ditë, dhe në ditën e shtatë të përdorimit, HEADPHONES MY u prishën !! Më dha kaq shumë kurajë ... sepse nuk isha i sigurt për të blerë një nga ato marka, sepse e di që të gjitha produktet e tyre janë shumë "speciale" dhe se ata më dërguan me kompaninë, u thashë atyre dhe ata më thanë për të parë nëse do të hyja Për garancinë, nëse garancia nuk hyn, ata do të më ngarkonin 300 pesos për të parë ipodin "të kontrolluar" .. mean Dua të them .. mos bëj nënë… nëse ata duhet të kontrollojnë gjithsesi për të diagnostikuar gabimin .. ¬¬ dhe për rreth tre ditë ata qeshin me mua se çfarë ndodh ... në rast se ata duan të më ngarkojnë 300 pesos, unë do të shkoj në profeco për t'u ankuar .... Le të shohim se çfarë ata më thonë, dhe të shohim se çfarë do të ndodhë ... atëherë unë do t'i tregoj se ku mbaron e gjitha. 😛

 11.   gera dijo

  duket se butoni i kufjeve nuk është i nevojshëm; thjesht duke e fikur dhe ndezur, kënga ndryshon

 12.   fitimtar dijo

  Epo Shuffle i pod për shijen time është shumë e mirë, dua të them estetikë dhe kompaktësi në krahasim me gjeneratën e Shuffle 1, por problemi është se kur dua ta lidh me një stereo nuk mund të niveloj kontrollin e volumit vetëm përmes stereos dhe nuk mundem ndryshoni nga një këngë në tjetrën duhet të prisni derisa të mbarojë kënga për të vazhduar të prisni për këngën tuaj të preferuar

 13.   javier dijo

  Vëlla i mirë, kam një problem me ipodin tim, pc-ja e njeh, radioja e njeh, por kur vendos kufjet, më thotë bateri shtatë pesë përqind, bateri 75 përqind, nëse nuk gaboj, dhe atje fiket dhe nuk bën asgjë më shumë! çfarë mund të jetë?
  do njohesh vella

 14.   Alex dijo

  iPod-i im u lag dhe tani nuk ndizet dikush di ta rifillojë