MacBooks funksionojnë më mirë me baterinë

Bateri Macbook

Shumë përdorues e kanë vërejtur atë MacBook punoni me mire kur jobateri, përndryshe sistemi bëhet i ngadaltë, duke qenë një 'gabim' i çuditshëm i dizajnit, i vërtetuar nga testet e kryera nga Logo ingranazhesh. Megjithëse është shënuar në një artikull të mbështetjes në gusht para rifreskimit të vitit 2008, sistemet mbyt procesorin me qëllim kur po merrni energji vetëm nga adaptori i energjisë. Kompania tha se ky proces është i nevojshëm për të mbrojtur aparat një ndërprerja eventuale nëse është sistem keni nevojë për më shumë energji sesa mund të furnizojë adaptori.

Në testet e kryera, rënia e performancës është e konsiderueshme në rënie në provë CINEBENCH R10 në një MacBook Pro de 2,53 GHz prej 5,549 tregon për 3,504. Pabarazia e lë sistemin në a 63% të produktivitetit të tyre normal, i cili është shqetësues.

Kjo është e rrallë në shumicën e prodhuesve të PC, pasi normalisht ulin produktivitetin e procesorit kur ai po përdor energji nga bateri Për të zgjatur jetën e tyre të funksionimit, kjo gjithashtu mund të komplikojë përdorimin afatgjatë të pajisjeve. portativ de mollë nëse performanca bie kur bateria shkarkohet ose do të mbarojë. Përdoruesit do të duhet të blejnë një tjetër bateri ose një sistem i ri, pavarësisht nga gjendja e sistem në vetvete.

Përmes | Faq-Mac

* Përditësuar: 9 Dhjetor 2008, 18:40


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   JaviU2 dijo

  Ose e kam gabim ose nuk e di për këtë artikull, unë e kuptoj krejt të kundërtën se macbook-et funksionojnë më keq pa bateri

 2.   Breakin dijo

  JaviU2 ka të drejtë. Në artikullin e Gearlog thuhet e kundërta, se ka një rënie të performancës kur vendosni baterinë dhe prandaj këshilla është që ta lini baterinë brenda.

 3.   gomak dijo

  Wayshtë e kundërta, ndodh që kjo nuk është komentuar që gjithmonë në shumë bloge. Djali, a mund te lexosh?

 4.   Unë jam nga mac dijo

  Faleminderit JaviU2, Kirilan dhe Vamac për komentet e tyre. Ne tashmë kemi azhurnuar postimin dhe ju kërkojmë falje.

  të fala

 5.   JaviU2 dijo

  @ Unë jam nga Mac, jam i kënaqur që reagimet tona ishin të dobishme. Asgjë nuk ndodh, një gabim kemi gjithçka.

  Urime për blogun! 😉