Apple Pay arrin 20 banka dhe institucione të reja krediti në Shtetet e Bashkuara

mollë-paguaj-2

Ne nuk e dimë nëse Apple do të flasë apo jo për mënyrat e saj të pagesave mobile sot, por dihet që në Shtetet e Bashkuara ajo ka arritur në 20 banka të reja dhe institucione krediti. Nuk është hera e parë që para një prezantimi të Apple dihet se Apple Pay arrin filiale të reja dhe është se normalisht në fillim të Keynote gjithmonë flet pak për gjendjen e shërbimeve të Apple duke dhënë rezultate dhe përqindje.

Siç e dimë, në Spanjë kjo metodë e pagesave celulare nuk është e disponueshme për shkak të problemeve të interesit me bankat kryesore të kursimeve dhe bankat në vend që gjithashtu ata duan të zbatojnë metodat e tyre të pagesës për të marrë një copë byrek.

Apple vazhdon të përparojë me zbatimin e metodës së pagesës mobile Apple Pay, dhe ndërsa konkurrenca tashmë po përdor ekuivalentët e tyre në shumë vende, përfshirë Spanjën, Apple Pay nuk ka arritur ende shumë vende. 

Këtu janë 20 bankat dhe institucionet e tjera të kreditit që kanë filluar të përdorin Apple Pay:

 1. Banka e Parë Kombëtare e Aspermont
 2. Banka Shtetërore Patterson
 3. Bashkimi i Kredisë së Besnikërisë
 4. Unioni i parë i kredisë federale New York
 5. Banka Pioneer FSB
 6. Ankorimi D Bank
 7. Unioni Federal i Kredive Glendale
 8. Banka e Perëndimit
 9. Unioni Federal i Kredive Bay Atlantic
 10. Banka BayCoast
 11. Bashkimi i Kredisë Fener
 12. Banka Kombëtare BNC
 13. Bashkimi i Kredive Masive Jugore
 14. Banka JD
 15. Banka e Qytetarëve të Hickman
 16. Banka e Komunitetit Lafayette
 17. Bashkimi i Kredive TAPCO
 18. Banka e Komunitetit në Bregdet
 19. Bashkimi i Kredisë West Community
 20. Banka McClain
 21. Banka CrossFirst
 22. Banka e Komunitetit të Bashkuar (LA)
 23. Midland Banka Kombëtare
 24. Lëviz
 25. Unioni Federal i Kredive Erie
 26. Fermerët e parë

Apple Pay është i pajtueshëm me iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, Apple Watch, iPad mini 4, iPad Air 2 dhe të dy modelet iPad Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.