Apple Pay po vjen në eBay në vjeshtë.

Ne e përmendëm atë disa javë më parë, kur Apple Pay u përfshi në dy institucione kryesore financiare në vend, të tilla si Banco Sabadell dhe Bankia. Tani që marrëveshjet e Apple me bankat kryesore në vendet janë në një pikë shumë të përparuar, Timeshtë koha për të siguruar një shërbim në skajin tjetër të pagesave, të tilla si pagesa në dyqanet elektronike. EBay ndoshta do të jetë personi tjetër që do të bëjë kapërcimin.

Sot, pasi të jeni konsultuar me faqen e internetit të Apple, vetëm disa dhjetëra qendra në internet ju lejojnë të paguani me Apple Pay. Pagesa përmes Apple Pay është edhe më praktike kur bëhet në internet. 

Sot Ne e dimë nga faqja e eBay se Apple Pay do të përdoret si një mënyrë pagese nga vjeshta. Me fjalët e kompanisë:

Apple Pay është një nga format më të standardizuara të pagesës dhe u ofron përdoruesve një mënyrë pagese të lehtë, të shpejtë dhe të sigurt. Ofrimi i Apple Pay si një mënyrë pagese në eBay është hapi i parë në ofrimin e më shumë zgjedhjeve dhe fleksibilitetit në opsionet e pagesës për milionat tanë të blerësve ...

Ajo që nuk është e qartë, është zbatimi i tij drejtpërdrejt për të gjithë klientët dhe në të gjitha vendet, sipas Engadget

Fillimisht, opsioni do të jetë i disponueshëm për një grup të vogël të klientëve të platformës, me mundësinë e pjesëmarrjes në fazën e parë të vendosjes së Apple Pay, kështu që blerësit nuk do ta gjejnë atë në çdo kohë. Sidoqoftë, eBay planifikon të zhvendosë më shumë njerëz në platformën e re të pagesave vitin e ardhshëm dhe synon të finalizojë kalimin te të gjithë përdoruesit, deri në vitin 2021.

Që nga viti 2015 eBay përdor PayPal si platformën e tij kryesore dhe sot është ende sistemi i parazgjedhur i pagesave. Apple ju lejon të paguani me Apple Pay, në dyqanet që shfaqen në tuajin web, ku do të gjeni edhe informacione të tjera interesante në lidhje me këtë mënyrë pagese të Apple


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.