Apple Pay në internet mbërrin me macOS Sierra

Apple-Paguaj-në-internet

Sot është një ditë e shkëlqyer për ata prej nesh që kanë përdorur një Mac për vite me radhë dhe kjo pasdite ka ardhur më në fund, macOS i ri Sierra, sistemi i ri që Apple ka krijuar për të përdorur në kompjuterët tanë. Përveç të gjitha lajmeve që ne do të komentojmë mbi vetë sistemin, një nga gjërat që janë njoftuar me shumë bujë është mbërritja e Apple Pay për Mac.

Po, sistemi i pagesave celulare arrin MacOS Sierra por jo në mënyrën që mund ta kishim imagjinuar. Nuk është aspak e rehatshme që të sjellësh Mac në një telefon të dhënash për të vazhduar me pagesën përmes Apple Pay. Kështu, Apple ka krijuar Apple Pay në ueb.

Kjo është një mënyrë e re për të përdorur Apple Pay në internet. Në këtë mënyrë, kur hyjmë në një faqe të caktuar ku duhet të bëjmë një pagesë, do të kemi në dispozicion opsionin e Apple Pay në ueb në mënyrë që kur ta klikojmë të na kërkohet le të vërtetojmë me Touch ID të iPhone ose me Apple Watch. 

Isshtë një mënyrë shumë e thjeshtë që blerjet që bëjmë në internet mund të paguhen me Apple Pay. Të pranishmit informohen se tashmë ka marrëveshje me qindra faqe në internet për të pranuar të kesh Apple Pay në butonin e internetit. Padyshim një risi që do të jetë e mirëpritur sidomos në territoret ku Apple Pay është në dispozicion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.