Apple Pay shton mbështetje për 30 banka të reja dhe institucione kredie në Shtetet e Bashkuara

ora e mollës

Në fjalën e fundit në 7 shtator, kompania me bazë në Cupertino bëri vetëm një përmendje të përkohshme të Apple Pay, duke njoftuar ardhja tjetër e kësaj forme pagese në Japoni në kombinim me Felica, një sistem shumë i përhapur i pagesave NFC në të gjithë vendin. Ndërsa ne presim për mbërritjen e Apple Pay në më shumë vende, të paktën disa spanjisht-folës, Apple ka azhurnuar edhe një herë listën e bankave dhe institucioneve të kreditit që aktualisht janë në përputhje me Apple Pay.

Bankat e reja që janë tashmë në përputhje me Apple Pay në Shtetet e Bashkuara janë si më poshtë:

 • Unioni i Kredisë Advantis
 • Banka Iowa
 • Banka e Xhejmsit
 • Banka Shtetërore Bazile
 • BloomBank
 • Cedar Point Unioni Federal i Kredive
 • Unioni Federal i Kredive i Policisë Cincinnati Ohio
 • Qytetarët & Banka Veriore
 • Banka Kombëtare e Tregtisë së Qytetarëve
 • Banka dhe Trusti i Pasurisë së Përbashkët
 • Unioni i Kredive të Ohajos
 • Besojë Unionin e Kredisë Financiare
 • Besimi i F&M
 • Unioni i Parë i Kredisë së Shërbimit
 • Unioni i Kredive Financiare GenFed
 • Bashkimi Federal i Kredive për Zbatimin e Ligjit në Hawaii
 • Kompania e Mirëbesimit Katahdin
 • Knoxville TVA Unioni i Kreditit i Punonjësve
 • Banka e Zonës së Liqenit
 • Banka e Kursimeve Libertyville
 • Bashkimi Federal i Kredive i Maine Highlands
 • Banka Kombëtare dhe Trusti
 • Banka e Luginës së Ohajos
 • Instituti i Kursimeve dhe Trust Co.
 • Unioni i Kredisë së Parë të Sigurisë
 • Banka shamrock
 • Unioni Federal i Kredive i Karolinës së Jugut
 • Fermerët dhe Banka e Tregtarëve
 • Banka Kombëtare Northumberland
 • Unioni i Kredive TNConnect
 • Unioni Federal i Kredive TrueCore
 • Unioni i Kredive të Komunitetit të Universitetit të Iowa-s
 • Banka Westfield

Aktualisht Apple Pay përveç që është i disponueshëm në Shtetet e Bashkuara është gjithashtu i disponueshëm në Australia, Kina, Singapori, Kanada, Zvicra, Franca dhe Mbretëria e Bashkuar. Përveç kësaj, me ardhjen e macOS Sierra, Apple lëshoi ​​versionin e sistemit operativ për Mac pak më shumë se 12 orë më parë, ai ofron mbështetje për Apple Pay përmes Safari, për sa kohë që është i disponueshëm në vendin e përdoruesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.