Pagesat me Apple Pay duke përdorur kodet QR

Apple PayQR

Duket se versionet e reja beta të iOS 14 tregojnë diçka që na intereson të gjithë përdoruesve, nëse kemi apo jo një pajisje iOS në duart tona. Në këtë rast, është një mundësi e re për të paguar përmes Apple Pay me kode QR ose përmes barkodeve tradicionale që mund të lehtësojnë pagesa madje edhe arkëtime falë tyre.

Mund të themi se ky zbulim që 9To5Mac ka publikuar në internet nuk është plotësisht i implementuar ose funksional, është diçka që shfaqet në kodin e sistemit operativ dhe që mund ta arrini përmirësoni edhe një pikë metodën e pagesave dhe mbledhjeve i cili është aktiv në Apple për 6 vjet.

Krijoni një kod QR për të paguar dhe mbledhur

Ky opsion do të jetë i vlefshëm si për përdoruesit që përdorin shërbimin ashtu edhe për kompanitë dhe bizneset që me krijimin e një kodi do të jenë në gjendje të pranojnë pagesa të klientëve. Funksionaliteti i ri i shtohet listës së gjatë të veçorive të reja që kemi në dispozicion në versionet beta të iOS 14 dhe që me siguri do të përfundojnë në pjesën tjetër të sistemeve operative të pajtueshme me kalimin e betave. Tani për tani siç themi nuk është aktiv, por është diçka që ata mund ta aktivizojnë në çdo kohë.

me kamera iPhone ose iPad tani mund të lexojë kodet QR që na çojnë në faqet e internetit ose informacionin në lidhje me shërbimin. Ardhja e këtij lloji të kodit QR disa kohë më parë kishte përparësi të mëdha në disa vende, për shembull, disa bare, restorante, dyqane dhe të ngjashme mund të ofrojnë të gjithë katalogun e tyre të produkteve direkt duke skanuar kodin e tyre, kjo çoi në fushën e pagesave me Apple Pay mund të jetë një avantazh i madh për të gjithë, ne do të shohim se si dhe kur zbatohet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.