Amerika e Vogël në Apple TV +. Sa heshtja mund të ketë më shumë se fjalët

Amerika e Vogël

Apple TV + po promovon "Amerikën e Vogël" përmes kanalit YouTube të Apple. Në këtë video të gjatë një minutë e gjysmë, u shpjegohet shikuesve rëndësia e heshtjes dhe sidomos në këtë kapitull me të njëjtin emër. 

Protagonisti i tij shpjegon se si u zhvillua episodi dhe si në skena të caktuara, heshtja e karakterit të tij është çelësi për të kuptuar atë dhe serialin në përgjithësi.

Një fotografi është më e mirë se një mijë fjalë në "Amerika e Vogël"

Protagonist i serisë Apple TV +, Sian Heder, është protagonist i videos së re Apple në kanalin e saj në YouTube. Argumenti i tij kryesor është t'i tregojë shikuesit rëndësinë e disa skenave.

Në një përpjekje për të promovuar serinë e tij, Apple donte të nënvizonte rëndësinë e sinjaleve vizuale. Me të vërtetë ka rëndësi sepse ky është një episod ku nuk ka dialog midis personazheve.

Në kapitullin e quajtur heshtje, historia tregohet për një grua të huaj e cila udhëton në Shtetet e Bashkuara për një tërheqje të heshtur dy-vjeçare.

Çfarë mënyrë më të mirë për të zhvilluar këtë episod sesa ta bësh atë në heshtje të plotë. Protagonisti ka deklaruar se “Filloi të ndjehej si një metaforë për të gjithë përvojën e ardhjes në Amerikë ".

Nuk duhej të ishte aspak e lehtë për të xhiruar një kapitull të tërë pa zhvilluar asnjë dialog. Gjithçka bëhej përmes gjesteve dhe kontakteve vizuale mes protagonistëve të saj. Kjo video e "Amerikës së Vogël" ia vlen të shikohet. dhe dëgjoni protagonistin e saj. Nuk zgjat shumë, një minutë e gjysmë, por megjithatë është më se e mjaftueshme për të dëshiruar të shohësh episodin.

Nëse dëshironi të shihni serialin, tashmë do të dini që duhet të regjistroheni në Apple TV + me një kosto prej 4,99 € në muaj, përveç nëse po shijoni vitin e lirë, e cila nga rruga po mbaron nëse keni blerë një pajisje të përputhshme dy muaj më parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.