MacHeist Pack 3 tani në shitje për vetëm 39 dollarë

Ne të gjithë besonim se do të kalonte $ 100 gjatë prezantimit por në fund ata na dhanë gëzimin që për vetëm 39 $ mund të kemi licencat përkatëse për aplikacionet e mëposhtme për Mac nga Uebfaqja e MacHeist:

shitje

transmetim

Nëse jeni adhurues i faqes në internet të ankandit eBay ose është bërë burimi juaj kryesor i të ardhurave, keni nevojë për një ndihmës që ju lejon të botoni ankande me profesionalizëm të plotë, të ndiqni evolucionin e tyre në kohë reale, të njihni klientët tuaj dhe të menaxhoni produktet tuaja dhe dyqan në eBay.

iSale mbledh të gjitha karakteristikat e një iApp dhe i paraqet ato në një mjedis që është i integruar mirë në sistem. Dëshironi të krijoni një dyqan virtual në eBay? Përdorni modelet iSale, shtoni tekste dhe foto nga iPhoto me lehtësi dhe lehtësi totale. Nga Paneli i drejtimit mund të mbani gjurmët e ankandeve tuaja.

Produktet që nuk janë shitur dorëzohen sërish me një klikim. Isshtë në përputhje me standardet eBay dhe, në çdo kohë, do t'ju lejojë të dini statusin e ankandeve tuaja online. Organizoni dhe katalogoni ankandet tuaja, pritni imazhet tuaja nga FTP dhe, në fund të fundit, përfitoni nga eBay.

Fuente

-

Piktoresk:

pituresk

Picturesque është një aplikacion i thjeshtë që ju lejon të shtoni efekte të bukura në imazhet tuaja, në mënyrë që t'i vendosni ato në faqen tuaj në internet ose në blog dhe të keni zili bllokun tuaj dixhital. Gjithsej gjashtë efekte elegante ju presin.

Zgjidhni një imazh dhe tërhiqeni atë në dritaren kryesore piktoreske. Shfaqet një paletë efektesh dhe bashkë me të një sërë efektesh për të ndryshuar përmasat e imazhit, për të menaxhuar hijet dhe për të shtuar një efekt reflektimi në stilin Apple.

Ju madje mund të rrumbullakosni qoshet me lehtësi, të rregulloni nivelet e transparencës dhe të zbatoni efektet në një dosje plot me imazhe. Ndërfaqja e tij është shumë e përdorshme dhe ofron mundësinë e ruajtjes së të gjitha cilësimeve në mënyrë që të zbatoni efektet më vonë me imazhe të tjera.

Fuente

-

SousChef

souschef

Gatuaj me njohuritë e shefave të tjerë 2.0 dhe ndani recetat tuaja me SousChef. 2.0 arrin në kuzhinë.

-

Bota e Goo

bota-e-goo

Shumë pika të trashë janë të shpërndara nëpër botë dhe duhet të rikuperohen në çfarëdo mënyre. Nën këtë premisë të veçantë, prezantohet World of Goo, një lojë origjinale me enigma e kontrolluar nga miu.

Protagonistët e World of Goo janë topat, të formuar nga një substancë misterioze elastike kafe. Pavarësisht pamjes së tyre të pafuqishme dhe inteligjencës minimale, ata mund të mbijetojnë në kushte shumë të vështira. Me disa përpjekje, ato mund të lidhen për të ndërtuar struktura komplekse, të tilla si ura ose kulla, që do të udhëtojnë nga nyja në nyjen.

Duke e tërhequr atë, secila top i zgjuar mund të përdoret për të zgjatur strukturën në drejtimin e treguar. Përveç elementeve armiqësore të çdo niveli, armiku kryesor i World of Goo janë ligjet e fizikës: nëse ndërtojmë struktura të paqëndrueshme, përpjekja e shpëtimit do të dështojë. Përveç kësaj, ekziston një kuotë minimale e topave për të shpëtuar.

48 nivelet e World of Goo mund të zgjidhen në shumë mënyra, por ne do të shpërblehemi sa herë që përmirësojmë notat tona. Disa mermer kanë fuqi të veçanta, të tilla si prishja e veprimit të fundit ose ripërdorimi. E gjithë kjo e bën World of Goo të luajtshme shumë herë pa humbur freskinë.

World of Goo është varës që nga fillimi, me grafikë të bukur, një kolonë zanore të jashtëzakonshme dhe efekte të qeshura zanore që na bëjnë të duam ato topa të vegjël ngjitës. Me një dozë të mirë humori të shpërndarë nëpër ekrane dhe një skemë lojërash qeshëse, ju mund të aspironi të jeni enigma e vitit.

Fuente

-

Shikimi i telefonit

pamje telefonike

Një aplikacion që na e bën më të lehtë të përdorim iPod Touch ose iPhone si një njësi e vogël ruajtjeje, e vogël për shkak të karakteristikave teknike të të dy pajisjeve.

Transferimet bëhen në të dy drejtimet, me thjeshtësinë e një tërheqjeje, domethënë, me disa tërheqje skedarësh do të keni dokumentet tuaja në bordin tuaj iPod Touch ose në MacBook nga iPhone, ose anasjelltas.

Ajo ofron qasje të shpejtë në muzikën tuaj, videot, podkastet dhe fotot tuaja, me integrimin në iTunes dhe iPhoto, si dhe lejimin e kopjimit të dokumenteve, pa kufizime. Fillon sapo të zbulohet lidhja e një iPod Touch ose iPhone, tregon madhësinë e dosjeve dhe ofron mundësinë e riemërtimit të skedarëve, etj.

Fuente

-

Snap i vogël

vogël-këputës

Little Snapper është një aplikacion shareware që ju lejon t'i kapni, organizoni dhe ngarkoni ato në hapësirën tuaj të internetit në një mënyrë super të shpejtë, ultra të thjeshtë dhe me një numër të madh opsionesh specifike për të automatizuar këtë detyrë dhe për të rritur produktivitetin tonë.

Aplikacioni ju lejon të kapni rajone të ekranit ose faqeve të internetit, t'i shtoni ato në një bibliotekë, t'i organizoni ato, ka një redaktor të vogël për të rregulluar disa aspekte të kapjes dhe për të shtuar tekste në to, gjithashtu ju lejon t'i ngarkoni ato në flickr ose nga FTP, me pak fjalë, është mjaft e plotë. Ata gjithashtu bëjnë të disponueshëm për ne një shërbim të quajtur QuickSnapper për të ndarë kapjet tona.

Sigurisht, Little Snapper kushton 39 dollarë, gjë që duket mjaft e shtrenjtë për një aplikacion që me të vërtetë kontribuon dhe përmirëson rrjedhën e punës dhe organizatën tonë, por që pa dyshim mund të furnizohet me mjete alternative dhe falas (dhe më ndodh mua Paparazzi, Imagewell, Bregdet dhe shumë të tjerë). Në një kuptim, kur fola për Hyperspaces (një aplikacion shareware që shton disa efekte më shumë në Spaces) thashë që çmimi nuk ishte i keq pasi vlente 13 $ dhe është që një aplikacion që përmirëson dhe zgjeron një funksionalitet të sistemit mendoj se nuk duhet të rregullohet me një çmim shumë të lartë, megjithatë tani me Little Snapper është vendosur me një çmim mjaft të lartë edhe pse janë aplikime të ndryshme dhe lejon që Little Snapper jo vetëm të zgjerojë kapacitetin e sistemit për të kapur por për të ofruar shumë me shume gjera.

Fuente

-

lis

lis

Acorn është rezultat i përzierjes së fuqisë së shtresimit të figurës me thjeshtësinë dhe lehtësinë, duke rezultuar në një aplikim të shpejtë, efikas, të përsosur për ato prekje të vogla që duhet të bëjmë çdo ditë. Acorn është ndërfaqja, një dritare e thjeshtë që ndryshon opsionet e saj sipas kontekstit ku po punojmë, dhe që zgjidh krizën e të pasurit të disa paletave në të gjithë desktopin.

Kjo dritare na jep mundësinë e përdorimit të veglave për të punuar me vektorë, filtra, gradientë dhe zgjedhje që ajo përpunon duke përdorur fuqinë e kartës grafike të ekipit tonë dhe që ne mund të zgjerojmë me shtojca dhe skripta falë API të përputhshme me Objektivin-C dhe Python .

Acorn plotëson nevojat e shumë përdoruesve, duke përfshirë edhe mua, të cilët nuk kanë nevojë për një program të madh retushimi të fotove si Photoshop, por diçka të thjeshtë dhe efikase për të bërë retushim minimal në baza ditore.

Fuente

-

kinemak

kinemak

Kinemac është një aplikacion që do të thotë për ju një zhytje totale në botën e animacioneve dhe prezantimeve 3D, me krijimin e animacioneve të sofistikuara 3D nga thjeshtësia e një ndërfaqeje 2D, falë teknologjive më të fundit të prezantuara në Mac OS X siç është motori Kornizat OpenGL, QuickTime dhe Kakao, për shembull. Zbuloni këtë aplikacion ideal për krijimin e reklamave, videoklipeve, përmbajtjes për CD dhe DVD, faqeve në internet dhe një etj.

Ky mjet i mrekullueshëm ju lejon të konceptoni ide në 3D, duke përdorur teknika aq të lehta dhe të arritshme sa tërheqja dhe rënia e imazheve, teksteve, videove ose skedarëve audio në skenë. Në të vërtetë, imazhet dhe videot përdoren për të mbuluar një seri të tërë të formave gjeometrike (kube, sfera, tuba, drejtkëndësha, etj.), Duke krijuar kështu animacione me teksturë që mund t'i gjallëroni duke modifikuar parametrat kryesorë të kornizës.

Isshtë ideale për krijimin e teksteve 3D dhe 2D me imazhe të ngulitura, efekte hije, zgjedhje falas të madhësisë, ngjyrës dhe shkronjave. Sistemi i kontrollit të animacionit bazohet në kthesat Bézier, i cili siguron kontroll të plotë të lëvizjes siç janë efektet e rrotullimit, nxitimit, zbehjes, etj. Pasi të jetë bërë animacioni, mund ta eksportoni në formatin QuickTime.

Fuente

-

Studio përgjimi

përgjim-studio

WireTap Studio është një aplikacion për Mac që është në gjendje të regjistrojë gjithçka që mund të dëgjoni përmes altoparlantëve të kompjuterit, megjithëse mund të kapë tingullin edhe nga linja e hyrjes. Zgjidhni emrin e aplikacioneve që dëshironi të regjistroni dhe klikoni në butonin e fillimit të kapjes.

Regjistrimet mund të redaktohen dhe konvertohen në formate të tjera nga vetë aplikacioni. WireTap Studio përfshin një redaktor grafik pa humbje që ju lejon të kryeni operacione të ndryshme në audion e kapur. Ngushtoni pjesën që dëshironi të redaktoni dhe zgjidhni mjetin përkatës: memecin, prerjen, fshirjen ... alsoshtë gjithashtu e mundur të shtoni efekte speciale, zbehet grafikisht dhe informacione në të dhënat meta të skedarit.

Shumë e dobishme për gjenerimin e podkasteve, regjistrimi mund të planifikohet të zhvillohet me një frekuencë të caktuar. WireTap Studio mund ta zgjojë kompjuterin nga gjumi nëse është e nevojshme.

Një avantazh tjetër i përdorimit të WireTap Studio është lehtësia me të cilën është e mundur të ndryshoni formatin e daljes së regjistrimit. Përveç kësaj, funksioni LivePreview ju lejon të dëgjoni se si skedari që rezulton do të jetë në një format të caktuar para se ta shndërroni atë. Formatet që programi mund të gjenerojë janë, ndër të tjera: MP3, AAC, AIFF, WAVE, etj.

Fuente

-

BoinxTV

boinxtv

BoinxTV është një aplikacion për prodhimin e podcastit që ju lejon të kombinoni sinjalin video nga tre kamera dhe të aplikoni të gjitha llojet e efekteve speciale në riprodhim në kohë reale. Klipi që rezulton mund të ruhet në një skedar ose të transmetohet drejtpërdrejt në një ekran tjetër.

Përmban pesë shabllone që thjeshtojnë krijimin e një projekti dhe një sistemi shtrese që ju lejon të mbivendosni elemente të ndryshëm grafikë në imazhin kryesor: tendë, orë, logo, etiketa, kredite. Alsoshtë gjithashtu e mundur të shtoni tranzicione për të ndryshuar burimin e videos.

BoinxTV ka mbështetje për tastin chroma ose kanalin alfa, i cili lejon prezantime audiovizive kur origjinali i studios në sfond zëvendësohet nga një imazh i ruajtur në kompjuter. Ky efekt është i njëjtë që mund të shihni në lajmet e motit.

Fuente

-

Lista e Hitit

lista e goditur

Hit List është një menaxher i stilit GTD që ju lejon të caktoni takimet tuaja, të caktoni detyra dhe kohën e ekzekutimit në një mënyrë të tillë që të rrisni performancën tuaj të punës dhe të keni kontroll më të madh mbi fazat e një projekti.

Përdorimi i Hit List është diçka e ngjashme me mbajtjen e një ditari pasi që nga ana estetike është si një ditar dixhital në të cilin mund të mbani shënim detyrat tuaja dhe t’i planifikoni ato. Krijimi i një detyre të re është aq e thjeshtë sa goditja e "enter" dhe shtypja.

Për ta shënuar detyrën si të kryer ose për ta redaktuar, mund të përdorni shkurtoret e tastierës për të shkuar më shpejt ndërsa jeni ende duke punuar. Ju gjithashtu mund të hapni shumë detyra në skeda të ndryshme për të punuar më shpejt.

Fuente

-

Shprehur

ekspres

Nga dora e MacRabbit, krijuesit e CSSEdit, vjen Espresso, një mjedis zhvillimi që duket i shkëlqyeshëm, i gatshëm për të tronditur Coda, një nga mjediset e zhvillimit të preferuar nga makerot.

Përfiton nga Mac OS X për të ofruar një mjedis plotësisht të integruar, me një redaktues HTML, një tjetër CSS, integrimin e një kodi të plotë HTML dhe shfletuesit të fragmenteve, klientit FTP dhe një arkitekture të bazuar në shtojca.

I fuqishëm, i përdorshëm, i shkallëzuar, i ka të gjitha: një motor i fuqishëm sintaksor, një sistem sugjerimi i kodit kontekstual, pamje paraprake e çastit, bibliotekë copëzash dhe aftësia për të zgjeruar dhe / ose shembur kodin, etj. Tooshtë shumë mirë për të qenë e vërtetë. Në çdo rast, Espresso është një IDE me potencial të madh.

Fuente

----

4 aplikacionet e fundit do t'u lëshohen blerësve të paketës vetëm kur të kalojnë 100.000 shitje, domethënë brenda pak ditësh, të gjithë blerësit e paketës MacHeist do të gëzojnë të gjitha aplikacionet e licencuara për vetëm 39 dollarë.

Uebfaqja e MacHeist


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   vovirus dijo

  Nuk e di nëse nuk kam lexuar mirë apo jam shumë i ri për këtë, por doja ta bëja të qartë për njerëzit e tjerë se nuk ndodh si unë, aplikacionet e paraqitura më parë, kanë nevojë për OS X version 10.4.11. XNUMX

  Faleminderit shumë për të gjithë ndihmën dhe informacionin tuaj.
  Punë e bukur

 2.   Oscar dijo

  1-Si mund të bëj kur jam në titruesin 3D dhe importoj një logo në një format Photoshop dhe ajo sillet si shkronjat e atij titulli. Ai nuk e njeh atë.

  2- si mund t’i hijezoj elementet që krijoj? lirika, vëllime etj ...

 3.   Oscar dijo

  Kam harruar të them në aplikacionin KINEMAC