Paneli i Preferencave për QuickTime X

Pamja e ekranit 2009-09-04 në 12.01.40

QuickTime X është një program shumë i mirë, gjithëpërfshirës me funksionim dhe performancë të përsosur, por diçka mungon. Kjo diçka është opsionet e personalizimit, të cilat janë praktikisht të pavlefshme dhe nuk na japin mundësinë për të rregulloje lojtarin siç duam.

Por nëse Apple nuk ju jep diçka, komuniteti Maquera do t'jua japë. Dhe nga atje është shfaqur QuickTime X Preference Pane, i cili do të na japë opsionet e personalizimit që Apple nuk na ofroi (mirë, me komandat Terminal).

Shkarkimi dhe përdorimi është falas, kështu që nëse keni Snow Leopard, do të ishte praktikisht një krim që të mos e instaloni atë.

Lidhja | Paneli i Preferencës QuickTime X


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.