Vivid Money tani është në përputhje me Apple Pay në Spanjë dhe Francë

Paratë e gjalla

Ndërsa muajt kalojnë, Apple vazhdon duke zgjeruar numrin e bankave që miratojnë Apple Pay Si një metodë alternative pagese ndaj asaj tradicionale, një pagesë pa kontakt që është bërë shumë e popullarizuar gjatë gjithë vitit 2020 për shkak të pandemisë së koronavirusit, duke u bërë më shumë se zakonisht.

Banka e fundit që sapo ka adoptuar Apple Pay ndër shërbimet e saj në Vivid Money (Solarisbank qëndron pas kësaj neobank) një bankë që mbërriti në Francë nëntorin e kaluar dhe që zbarkoi në Spanjë janarin e kaluar, duke u bërë kështu një alternativë ndaj N26 dhe Revolut tashmë të njohur ndër të tjera.

Vivid Money ka lindur në 2019 dhe aktualisht ka pothuajse 200 të punësuar. Në Spanjë, ajo ofron rimbursime deri në 10% të blerjeve tona, mundësinë e investimit në aksione dhe fonde të përbashkëta, si dhe të na lejojë të punojmë me një numër të madh të monedhave.

Nëse po mendonit të ndryshonit në një nga këto banka virtuale dhe kushtet e ofruara nga Vivid Money janë përshtatur me nevojat tuaja, ju mund ta bëni këtë me qetësinë shpirtërore që mund të vazhdoni të përdorni Apple Pay me këtë bankë. Isshtë gjithashtu në përputhje me Google Pay.

Kjo bankë ka qenë një nga të paktat, në mos e vetmja ka dalë në treg me të gjitha detyrat e bëraTë paktën në drejtim të ofrimit të mbështetjes për dy metodat kryesore të pagesës aktuale, të tilla si Apple Pay dhe Google Pay.

Paratë e gjalla

Paraja e gjallë është një Neobank ruso-gjermane që punon kryesisht jashtë Evropës. Ajo ofron dy lloje llogarish: falas me kufizime kur bëni tërheqje dhe llogaria premium, e cila ka një kosto prej 9,99 euro që rrit kufirin e tërheqjes deri në 1000 euro, kartelë metalike VISA dhe kursime më të mëdha në komisione për blerjet që ne bëjmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.