Paralelet Desktop 10 Tani në dispozicion

Paralelet-10-desktop-version-i ri-i disponueshëm-0

Parallels sapo publikuan versionin e tyre të ardhshëm të softuer virtualizimi për OS X. Paralele Desktop 10 na sjell një seri përmirësimesh të performancës së aplikacionit me karakteristika të reja në mënyrë që të kapërcejë hendekun midis sistemit operativ të hostit dhe të ftuarve.

Ne do të kemi një rishikim të plotë të versionit të mëparshëm që duhet ta marrim atë si pikë referimi e performancës çfarë po shfaqet në lidhje me virtualizimin e PC në OS X Yosemite, megjithatë këtu keni një përmbledhje të shpejtë të disa prej veçorive kryesore të reja që përfshin:

 • Mbështetje e plotë për OS X 10.10 Yosemite.
 • Dokumentet e Microsoft Office në makinerinë virtuale Windows hap një 48 përqind më shpejt.
 • Optimizimi i jetëgjatësisë së baterisë me deri në 30 përqind më shumë për kompjuterin ku po funksionon makina virtuale.
 • »New Disk Space« Magjistar, i cili rikuperon hapësirën në disk nga makinat virtuale.
 • Përdorimi më i vogël i memorjes RAM nga makinat virtuale.
 • Integrimi i plotë i veçorive të ndryshme të OS X (Twitter, mesazhe, Facebook, etj.) Në aplikacionet e Windows si Internet Explorer dhe Microsoft Office
 • Fotografitë e makinave ekzistuese virtuale mund të merren deri në 60 përqind më shpejt.
 • Paravendosjet për të krijuar makina të reja virtuale lejojnë përdoruesit të zgjedhin përdorime të ndryshme specifike (Produktiviteti, Lojërat, Projektimi, Zhvillimi i Softuerit ...)
 • Vonesa e rrjetit për makinat virtuale në Linux është përmirësuar deri në 300 për qind.

Paralelet ekzistuese Klientët e tavolinës do të jenë në gjendje azhurnoni versionin e tij për 49.99 Euro. Versioni i plotë i softuerit do të jetë në dispozicion për klientët e rinj nga 26 gusht për 79.99 Euro. Versioni i azhurnimit është ende i disponueshëm vetëm në uebfaqen amerikane, shpresojmë që së shpejti ta përfshijnë atë edhe në atë spanjoll.

Paralelet është bashkëPërsëritës natyror VMware i cili aktualisht po teston veçoritë e planifikuara për lëshimin e tij të ardhshëm Fusion 7 midis një grupi testuesish dhe duke përfshirë "teknologjinë e pamjes paraprake" që është në zhvillim e sipër. Nuk ka ende datë kur mund të pritet një dalje në publik.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.