Version i ri i Paraleleve Desktop 9

paralele

Nëse jeni përdorues i Parallels Desktop 9, keni një azhurnim në pritje të këtij mjeti të shkëlqyeshëm që na lejon të përdorim programe Windows dhe Mac OS X njëkohësisht në Mac-in tonë pa rifilluar. Versioni i ri i Parallels rregullon një gabim që disa përdorues raportonin se shkaktoi një ekran të zi në versionet e OS X 10.9 Mavericks, OS X 10.9.3 Mavericks dhe OS X 10.9.4 Mavericks. Por përveç kësaj zgjidhjeje për problemin e ekranit të zi, ky version i ri i softuerit të njohur na lejon përdorni atë në versionin e ri të sistemit operativ të Apple OS X 10.10 Yosemite pa aftësinë për të krijuar një makinë virtuale.

Paralelet vazhdojnë të përmirësohen me secilën prej azhurnimeve të tij dhe një version i ri i këtij programi është tashmë në punë për kur të jetë i disponueshëm OS X i ri Yosemite. Shumë përdorues kanë nevojë për Paralele për punën e tyre të përditshme për shkak të papajtueshmërisë së disa programeve me Mac ose sepse ata thjesht duan të kenë një version të Windows në Mac.

L kërkesa minimale për të përdorur paralelet janë:

  • Procesori Intel Core 2 Duo, Core i3, Core i5, Core i7 ose Xeon. Asnjë procesor Core Solo dhe Core Duo nuk mbështeten
  • Minimumi 2 GB memorie RAM. Në rastin e ekzekutimit të Windows 7 në një makinë virtuale ose nëse OS pritës është Lion, rekomandohet të keni 4 GB memorie
  • Përafërsisht 700 MB hapësirë ​​në disk në vëllimin e fillimit (Macintosh HD) për instalimin e Parallels Desktop
  • Përafërsisht 15 GB hapësirë ​​në disk për secilën makinë virtuale

Versioni i ri i Parallels është në dispozicion për disa ditë dhe është padyshim falas për të gjithë ata që tashmë kanë instaluar versionin e mëparshëm. Nëse doni të provoni paralele në Mac-in tuaj, një opsion falas për shkarkim prove është i disponueshëm në tuajin faqe interneti, nëse ju bind dhe doni ta blini do t'ju kushtojë 79.99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.