Paralelet Desktop 9 'nuk bip' me makinat virtuale në OS X 10.9.3

paralele-9

Disa ditë më parë pamë që disa përdorues, veçanërisht nga Shtetet e Bashkuara, po ankoheshin për versionin e OS X 10.9.3 duke dërguar disa raporte me probleme në lidhje me Mac Pro GPU. Tani është shtuar një çështje tjetër e pajtueshmërisë në lidhje me mbështetjen video në Parallels 9 e cila duket se prek të gjithë Mac-et me këtë version të fundit të OS X.

Disa përdorues ankohen vetë forum nga Paralelet në një çështje të ekranit të zi dhe ngrirjen e makinës virtuale. Ata komentojnë se ky problem mund të rregullohet duke hequr shtrirjen e videos nga kerneli dhe pas kërcimit do të shohim se si ta bëjmë atë.

Hapi i parë që duhet të kryhet është konfigurimi i fillimit të makinës virtuale në modalitetin 'mysafir' dhe për këtë do të 'Zgjidhni pajisjen e fillimit në fillimin' dhe ta shënojmë atë. Pasi të shfaqet menuja, duhet të shkruajmë -s por ne do të shtypim 's sepse tastiera jonë është spanjolle dhe më pas shfaqet hyrja në rreshtin e komandës. Tani montojmë diskun në modalitetin e leximit dhe shkrimit me komandën: azhurnim -o azhurnim / dhe fshini shtrirjen e videos Parallels me këtë komandë tjetër: rm -rf /Sistemi/Library/Extensions/prl_video.kext atëherë ne thjesht duhet të rifillojmë duke kopjuar dhe ngjitur: Reboot

Sigurisht, me këtë veprim mund të fillojmë makinën virtuale me një rezolucion maksimal prej 1024 x 768.

Në fillim, versionet beta të lëshuara nga Apple për testuesit beta nuk kishin ndonjë problem në lidhje me Paralelet ose GPU-të e Mac Pro, por me sa duket në versionin përfundimtar u shtua një konfigurim tjetër i drejtuesve për kartat grafike, duke arritur një performancë më të madhe nga këto që i ka shkaktuar këto probleme në softuer dhe në disa Mac Pro.

Ky problem supozohet të rregullohet në versionin tjetër të OS X Mavericks që mund të lëshohet kur Kryefjala që ata kanë përgatitur për WWDC, 2 qershorin e ardhshëm në San Francisco.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.