Parallels Desktop është azhurnuar dhe tani na lejon të instalojmë macOS Mojave

Kur instaloni Windows në Mac-in tonë, në treg kemi në dispozicion disa opsione, përveç asaj amtare të ofruar nga vetë Apple përmes Bootcamp, për mua mënyra më e mirë për të për të përfituar sa më shumë nga ekipi ynë Windows 10.

Por nëse nuk duam të krijojmë një ndarje specifike për të instaluar Windows 10 në kompjuterin tonë, zgjidhja që na ofron Parallels Oneshtë një nga më të mirat, nëse jo më të mirat aktualisht në dispozicion në treg, pasi ajo gjithashtu na lejon të instalojmë, ose virtualizojmë, sisteme të tjera operative. Azhurnimi i fundit i Paraleleve, me të cilin aplikacioni arrin versionin 14, na lejon të instalojmë macOS Mojave, versionin tjetër të macOS që aktualisht është në beta.

Falë këtij azhurnimi të ri, nëse deri më tani nuk keni vendosur të instaloni ndonjë prej betave të ndryshme që kanë lëshuar deri më tani djemtë e Cupertino, nëse jeni përdorues i këtij aplikacioni, tani mund të jetë koha, që nga procesi nuk kërkon që ne të krijojmë një ndarje të re ose të kryejmë eksperimente gjë që në fund të fundit mund të ndikojë në stabilitetin e ekipit tonë.

Por kjo nuk është e vetmja risi që na ofron versioni 14 i Parallels, pasi që disa aspekte të saj janë përmirësuar gjithashtu, si p.sh. një rritje prej 10% e performancës, përveç ofrimit të ekzekutimit më të shpejtë të aplikacioneve nëse ekipi ynë përdor formatin APFS që Apple prezantoi vitin e kaluar me ardhjen e macOS High Sierra.

Si zakonisht, kompania na ofron një zbritje interesante Nëse kemi përdorur versionin e mëparshëm, pasi që për vetëm 49,99 euro ne mund të azhurnohemi në versionin e fundit. Por nëse nuk është ky rast, dhe ne duam të fillojmë të shijojmë avantazhet që na ofron, ne do të duhet të paguajmë për licencën e plotë, e cila është me çmim 79,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.