Paralelet Hyni, kontrolloni PC tuaj ose Mac

AKSESI I PARALLEJVE

Nëse disa javë më parë ju informonim për lajmet që ndodhnin përreth Paralele Në lidhje me integrimin dhe pajtueshmërinë me OSX të ardhshëm Mavericks, sot ata na befasojnë përsëri me një aplikacion të ri.

Për më tepër, ne gjithashtu ju thamë se Apple kishte vendosur të kishte në Apple Store një iMac 27 ”me Windows 8 të virtualizuar në Parallels për të qenë në gjendje të hynte në strukturën e biznesit, duke e bërë këtë sektor të shohë që duke blerë një Mac ata gjithashtu mund të përdorin nga ato programe që Ata kanë vetëm një version për Windows.

Tashmë më 3 gusht, ne publikojmë një postim në të cilën ne raportuam se përdorues të caktuar po merrnin email për të qenë në gjendje të azhurnohen në Paralelet 9 dhe të jenë në gjendje të fillojnë testimin e betave të Mavericks dhe të raportojnë rezultatet.

Këto ditë, në heshtje është shfaqur një aplikacion për iPad dhe Mac që lejon Mac të lidhet me iPad dhe të virtualizojë "APLIKIMET" nga OSX ose Windows, bëhet fjalë për Paralelet Aksesi.

Që shpikja të funksionojë, ajo që duhet të bëjmë është të instalojmë një "klient" në Mac-in tonë dhe një aplikacion në iPad. Në këtë mënyrë mund të kemi qasje në programet OSX që përshtaten automatikisht në mënyrë që të mund të përdoren në iPad. Për këtë kemi mjete që na lejojnë të kopjojmë dhe ngjisim tekstin në stilin e iOS, ato rrisin zmadhimin dhe na lejojnë të lëvizim me gisht sikur programi origjinal të ishte përgatitur për të. Nga ana tjetër, komentoni që aplikacionet OSX dhe Windows do të jenë në gjendje të shfaqen në stilin më të pastër të Launchpad dhe një dock që fshihet kur nuk po e përdorim.

Lidhur me çmimin, secili prej kompjuterëve në të cilët instalojmë "klientin" duhet të ketë një pajtim vjetor prej 69,99 €. Ekziston mundësia që ta provoni plotësisht falas për 14 ditë. A priori mund të themi se ka një çmim të lartë, por gjithashtu duhet të jesh serioz dhe të shohësh punën e shkëlqyeshme që duhet të ekzistojë prapa aplikacionit në mënyrë që aplikacionet të vetë-rregullohen për t'u përdorur në iPad.

[…] Ju mund të zgjidhni fjalët me një gisht dhe më pas t'i tërhiqni ato, të përdorni të njëjtat veprime të kopjimit dhe ngjitjes që gjenden në iOS, klikoni dy herë për të zmadhuar dhe lëviz nëpër dokumente siç do të bënit në një faqe amtare të iPad.

 http://youtu.be/qqd_TT67r3c

Më shumë informacion - Paralelet 9 të optimizuara për Mavericks të testuara

Burimi - Paralele


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.