Safari Technology Preview 131 tani i disponueshëm për shkarkim

pamje paraprake e teknologjisë

Ne tashmë kemi një version të ri të këtij shfletuesi eksperimental nga Apple në dispozicion për përdoruesit dhe zhvilluesit. Në këtë rast versioni i ri që shton disa rregullime dhe përmirësime arrin versionin 131 dhe përmirëson performancën e Web Inspector, CSS, Web API, JavaScript, veçoritë e platformës, media, audio në internet, WebRTC, kërkesa për pagesa, WebCrypto, aksesueshmëria dhe paraqitja, ndër përmirësime të tjera.

Ky shfletues që u lançua për herë të parë vitin e kaluar 2016 Stillshtë ende një pjesë kryesore për të përmirësuar shfletuesin zyrtar Apple dhe është se shton përmirësime, korrigjime dhe lajme të tjera që do të përfundojnë duke arritur në shfletuesin që ju dhe unë përdorim në Mac tonë në baza të rregullta.

Përmirësimet e zbatuara logjikisht janë gjithashtu në të njëjtin nivel me atë sistemi i ri operativ macOS Monterey, kështu që disa prej tyre drejtohen drejtpërdrejt në optimizimin e tij. Shiriti i ri i skedave i optimizuar me mbështetje për disa grupe skedash, organizimi më i mirë i këtyre ose mbështetja e përmirësuar për shtesat e uebit Safari janë disa nga risitë që shtohen në shfletuesin zyrtar dhe që përdoren për të përmirësuar këtë shfletues eksperimental.

Ky është një shfletues i pavarur dhe plotësisht falas që mund të përdoret nga të gjithë ata që duan dhe kanë një Mac, sa më shumë përdorues ta provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime ka Apple për të zbuluar gabimet në shfletuesin dhe për të aplikuar korrigjimet e nevojshme. Gjithashtu siç thamë më parë, për ta përdorur nuk kërkohet llogari e zhvilluesit dhe çdokush mund të shkarkojë, thjesht hyni në faqen e internetit të zhvilluesit dhe shkarkoni Safari Teknologjia PamjejeLa actualización de Safari Technology Preview está disponible a través de la Mac App Store para cualquiera que haya descargado el navegador con anterioridad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.