Pas lëshimit të OSX Mavericks 10.9.2 problemet me Postën vazhdojnë

PROBLEMET POSHTE

Me aq shpejt sa ju informuam dje se Apple kishte lëshuar azhurnimin OSX Mavericks 10.9.2 që zgjidhi një seri defektesh të raportuara nga mijëra përdorues, veçanërisht me Mail, ne ju informojmë sot se këto mete duket se vazhdojnë.

Tashmë ka përdorues që po raportojnë se ata vazhdojnë të kenë probleme me Mail dhe llogaritë e tyre Gmail, kështu që përmbajtja e azhurnimi që është lëshuar nuk është ende mjaft i lëmuar.

Siç kemi treguar, shënimet nga përdoruesit të cilët vazhdojnë të kenë probleme kur hapin Postën kanë filluar të shfaqen në forume të mbështetjes së Apple, pasi që me llogaritë Gmail, aplikacioni që ka ngecur.

Duke kujtuar se tashmë Apple duhej të lëshonte një copë toke në atë kohë të jetë në gjendje të menaxhojë saktë protokollin IMAP të Gmail, Përdoruesit nuk po e pranojnë plotësisht që pas kohës së kaluar dhe shtatë betave të Mavericks 10.9.2 problemi nuk është çrrënjosur plotësisht.

Disa përdorues tani po raportojnë probleme të stabilitetit të aplikacionit kur kemi një llogari Gmail në kutitë postare, duke bërë që sistemi të nisë orën e pritjes me ngjyra dhe zgjidhja e vetme është që të detyrojë aplikacionin të riniset.

Siç kemi përmendur, problemi ndodh kryesisht me llogaritë e postës elektronike të Google:

Kur filloj Postën, rrethi me ngjyrë gjithmonë duket i rrethuar. Zgjidhja e vetme është detyrimi i mbylljes së tij. Kur çaktivizoj llogarinë Gmail, gjithçka funksionon në mënyrë perfekte. Nëse e aktivizoj përsëri: rrethi me ngjyrë.

Duke pasur parasysh madhësinë që po merr çështja, Apple me siguri do të ulë edhe një herë kokën, do të kërkojë falje dhe do të nisë një copë toke të re posaçërisht për këto lloje problemesh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Esteban dijo

  Unë kam 2 llogari Gmail dhe nuk kam pasur ndonjë problem, as tani, as para azhurnimit.

  1.    Pedro Rodas dijo

   Duket se po ndodh në kompjuter rastësisht siç kam lexuar në forumin e mbështetjes së Apple

 2.   Forkus94 dijo

  As me Mail nuk kam pasur ndonjë dështim

 3.   birrë dijo

  Thjesht nuk azhurnoj, nuk jam i bindur. Nuk e kuptoj cili është problemi ... së fundmi softueri Apple po lë diçka për të dëshiruar. Shumë probleme të sigurisë gjithashtu në iOS 7. Ejani ... keni qenë në të për një kohë të gjatë! Si mund të vazhdojmë ende kështu ... 🙁

 4.   birrë dijo

  Thjesht nuk azhurnoj, nuk jam i bindur. Nuk e kuptoj cili është problemi ... së fundmi softueri Apple po lë diçka për të dëshiruar. Shumë probleme të sigurisë gjithashtu në iOS 7. Ejani ... ata kanë qenë tashmë në këtë për një kohë të gjatë! Si mund të vazhdojmë ende kështu ...

 5.   juanjo dijo

  Kam probleme me llogarinë time në Exchange. Direkt nuk merr email. Kjo ka ndodhur më parë dhe tani.