Pastrimi i Miut të Fuqishëm është më i lehtë nga sa mendoni

ball.jpg

Pothuajse të gjithë Mackers e dinë se një nga pikat e dobëta të minjve tanë Apple, si BlueTooth dhe kabllo USB, është topi lëvizës dhe është se ata kanë zakon të veçantë të ndalojnë së punuari mirë pas disa muajsh përdorimi për fajin e fëlliqur Shumë nga ne kemi kaluar nëpër zgjidhje të ndryshme:
Më agresive, por më efektive është çmontimi i miut, por kjo kërkon ngritjen e unazës së poshtme që rrethon pjesën e poshtme të miut dhe nëse nuk jemi veçanërisht të kujdesshëm mund të krijojmë dëmtime të dukshme të tij; Të tjerët kanë zgjedhur të fusin një shirit të hollë të shiritit ngjitës dhe ta rrokullisin atë së bashku me topin për të hequr papastërtitë nga rrotullat, por këtu do të përdorim një metodë tjetër shumë më të thjeshtë që konsiston në thithjen e topit dhe lëvizjen e saj derisa pështyma të thahet . Po, e lexove mirë. Thjesht duhet të lagni topin e miut të fuqishëm me pështymë dhe ta lëvizni atë në mënyrë që pështyma të bëjë punën e saj për të liruar çdo glob të papastërtisë nga katër rrotullat e brendshme. Ndonjëherë duhet të insistoni pak, por me të vërtetë funksionon.

mouse_theremin.png

Këta minj janë aq futuristë, saqë në vend që të vendosin 3 butona të vërtetë, ata kanë vendosur vetëm një të ndihmuar nga një sensor që është teknologjikisht i ngjashëm me një atje dhe kjo shërben për të zbuluar se ku ndodhen gishtat dhe kështu të mendojmë se cilin buton duam të përdorim me të vërtetë. Unë mendoj (prandaj jam) se ata mund të kishin shkëlqyer plotësisht dhe të kishin përdorur këtë skarë të fshehur si një mini-trackpad dhe të shpëtonin një top të vogël problematik dhe mekanikisht të ndërlikuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

20 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   E diel dijo

  Dhe ku shkon papastërtia në rrota?

  A do të qëndrojë brenda duke kërcyer ashtu? Nëse zgjebja del për fat do të marr ilaçin

 2.   Albert dijo

  Miu i Fuqishëm nuk duhet të pastrohet kurrë, posa të ndalet së punuari hidhet direkt në plehra dhe bleni një tjetër sepse versioni pa tel kushton vetëm 69 Euro, e cila është një shumë e shkëlqyeshme për tu hedhur larg.

  E mira e Steve Jobs është kokëfortësia e tij, shiko që djali ka virtyte, por ai do ta linte veten të kafshonte prostatën para se të pranonte se e kishte ngacmuar këtë mi të mjerë.

  Apple ka bërë minjtë më të këqij në histori për vite me rradhë dhe kjo përvojë nuk mund të hidhet jashtë, kjo do të ishte kufitare.

  Migthy jo vetëm që ka atë top që përveç bllokimit nuk gjendet lehtë, por butonat anësorë janë kampionë të sikletit, gjithashtu se për të njohur klikimin duhet të lëvizësh gishtin e mesit nga butoni tjetër i padukshëm, unë nuk e bëj kuptoni se si Apple mund t'i japë dritë jeshile një miu kaq të ndërlikuar dhe të padobishëm. Edhe një mouse 3 Euro kinez e mund atë në praktikë.

  Ajo që ka treguar është se sakrifikimi i funksionalitetit për të hartuar është mënyra më budalla e ngarkimit të dizajnit.

  Ka minj shumë të mirë, diapazoni Logitech është më i miri për mua, por edhe Targus Bluetooth është i shkëlqyeshëm, i cili ka arritur të zgjidhë këtë problem topi me një lazer të thjeshtë, shkëlqyeshëm, gjithashtu na lë një port USB falas për përdorimin e Bluetooth, një burim që Logitech e ka të vështirë të përdorë ...

  Për momentin minjtë e Apple meritojnë vetëm një goditje, me dashuri por një goditje, ato janë të përshtatshme vetëm për ata që e marrin me letër cigareje dhe nuk përdorin butonat anësorë.

 3.   jaca101 dijo

  Për të njëjtat fjalë të mençura që sapo postuat dhe diçka tjetër, unë tani jam përdoruesi i lumtur i një Microsoft Mouse Mouse që m'u dha në EBE.
  Mierdghty Mouse BT është në valixhen mbpro që pret të përdoret në një rast të rrallë pasi që kur e pastrova e falja deri në një bllokim të ri, pas së cilës, miu do të bëhet bar i pastër

 4.   NOVATO dijo

  Për fat të mirë, unë tashmë mendova se miu im ishte dëmtuar ...
  Faleminderit për mashtrimin, po mendoja të ndalem në dyqan këtë javë për t'i kërkuar që ta ndryshojnë dhe rezulton se kishte një qerpik brenda! XD

 5.   GR dijo

  Gjëja e pështymës është e mrekullueshme! Punon! Duket e neveritshme, por hej, është më keq të lëpish gishtat ndërsa hani patate në kafenë e internetit, pasi disa njerëz kanë përdorur tastierën dhe miun.

 6.   jaca101 dijo

  Niveli i neveritjes është drejtpërdrejt proporcional me nivelin e paragjykimit / skrupujve që dikush ka, çështja është që ajo funksionon.

 7.   moni81 dijo

  Faleminderit shumë për ilaçin, në fillim më dukej e pabesueshme, dhe gjithashtu mendova se do të duhej të blija një mi tjetër, por mos e shihni, po e lagte me pështymë dhe dorë të shenjtë, faleminderit shumë! !

 8.   Mª Nada dijo

  Faleminderit shume! shumë efikase dhe të shpejtë! Unë tashmë isha duke u mërzitur me miun tim!

 9.   David dijo

  Punon!!! Në perfeksion !!! Dhe unë tashmë kisha përgatitur arsenalin e mjeteve për ndërhyrjen kirurgjikale për të hequr "mutin" e akumuluar në rrota ... Faleminderit shumë !!

  Përshëndetje!

 10.   Aquamarina dijo

  Pajtohem me ALBERT I. Nuk e prisja një mi të tillë nga APPLE.
  Extremelyshtë jashtëzakonisht e pakëndshme dhe për të përmbushur të gjitha, kush erdhi me goditje në vend të vidhosjes?
  pastrimi më shumë sesa një çështje higjenike u bë çështje e jetëgjatësisë.

 11.   Benetton dijo

  Epo, e vërteta është që unë do të provoj hilen sepse unë e kam miun me atë problem të vogël dhe ps njerëzit e varfër që nuk u pëlqen të përdorin miun maquera, është për të ardhur keq që ka njerëz që e urrejnë teknologjinë dhe përparimet e saj meqenëse miu i fuqishëm duhet të kapet me delikatesë, sepse kështu jemi ne makutat, delikatë. Nga ana tjetër, falë kritikave tuaja, tani ne mund të shijojmë Miun Magjik që më në fund nuk e përdor më rrotullën (topin) por tani është plotësisht prekës, le të shohim se çfarë kanë për të thënë kritikët në lidhje me të ???

 12.   Alberto dijo

  Faleminderit shume!!! Ai kishte provuar gjithçka: leckën, çezmat, shiritin, gomën ... në fund të fundit, me pështymë! Nuk mund ta besoj….

 13.   jaca101 dijo

  dhe kaq shumë. Tani me miun magjik kam q korniza kur doli me faktin se mbështet vetëm maksimumi dy gishta. tani e kuptoj me trackpad magjik. Lajmet e mollës.

 14.   Xavier dijo

  E mrekullueshme !!!. Më funksionon përsëri.

 15.   paco dijo

  Shoku i shkëlqyeshëm i ideve funksionon shumë faleminderit

 16.   pedro dijo

  Kablli im i gjelbër i miut është prishur, si mund ta riparoj atë? a mund të spliced ​​disi?

  Falënderim

 17.   cris dijo

  e pabesueshme por e vertete !! Faleminderit!!

 18.   Ale Gzz M dijo

  Më vjen keq shok, unë ndryshoj pak nga zgjidhja juaj për të hequr topin, ka shumë programe që kanë nevojë për atë top për funksionalitetin e tij, një shembull i qartë është autocad pasi topi përdoret si "tigan" (përdoret për të tërhequr ekranin nga njëra anë në tjetrën) dhe 'zoom' topi funksionon si një çelës i nxehtë

  Gji gji

 19.   Pedro Juan dijo

  Faleminderit shumë, e kam provuar me pak alkool dhe kështu çka mund të mbetet brenda avullohet, dhe është e frikshme, faleminderit shumë.

 20.   Pavlus dijo

  Në mënyrë të neveritshme e vërtetë. Punon! Unë do ta provoj në shtëpi, pasi vite më parë nuk e ka shkrirë timonin dhe më fanellën me të cilën vjen për ta pastruar atë.