Clean My Mac, aplikacioni për të kursyer hapësirë ​​në kompjuterin tuaj Apple

Pastro aplikacionin tim Mac Dora për dore me kolegët nga MacLatino Sot ne ju sjellim disa informacione në lidhje me një interesante dhe shumë të dobishme aplikim që do të na shërbejë, siç tregon emri i saj, për të mbajtur gjithmonë tonat Kompjuter Mac, e cila do të përkthehet në sasinë e madhe të hapësirës së kursyer që më vonë do të vini re se keni fituar.

Për të filluar të hedh dritë se si program Duket me vend të flasësh se si ndërfaqe. Pra, është mirë që ata e dinë këtë, një herë brenda aplikim dhe pasi të kemi njohur të dhënat e përgjithshme të versionit tonë të Pastro Mac-in tim, Do të hasim në disa seksione brenda të cilave do të duhet të zgjedhim atë që duam të eleminojmë dhe çfarë jo, natyrisht. Në anën e majtë të ekran do të gjeni opsionet e mëposhtme:

 • Mac-i im: Ku mund të shohim përmbledhjen e sistemit tonë.
 • Arka të fshehta: Të gjithë skedarët e përkohshëm çfarë është ruajtja e tonave mushama, të disponueshëm për tu fshirë dhe tepër të rëndësishëm për tu marrë në konsideratë nëse konsiderojmë se ato zakonisht zënë rreth 600 Mb të tanëve kujtim.
 • Regjistrat: Skedarët e regjistrit të përgatitur nga sistemi ynë do të ruhen atje dhe do të jenë në dispozicion për t'u fshirë, edhe nëse nuk zënë një hapësirë ​​kaq të madhe apo shqetësuese.
 • Dosjet e gjuhës: Nuk do të jetë programeve që kemi instaluar dhe që ofrojnë më shumë se një gjuhë për të shfaqur, kështu që ne mund t'i modifikojmë ato dhe të zgjedhim gjuhët që na duhen, në mënyrë që të gjithë të tjerët që nuk do t'i përdorim kurrë të mos zënë një hapësirë ​​të panevojshme brenda Kompjuter Mac.
 • Programet Universale Binare: Në dispozicion për t'u fshirë gjithashtu, por ato duhet të trajtohen me shumë më tepër kujdes se të tjerët pasi që trajtimi i tyre i pasaktë mund të shkaktojë disa aplikimet ndaloni punën ose filloni të punoni gabimisht.

Përmes | MacLatino


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   roberto fernandez speroni dijo

  Shpresoj të përmbushë pritjet e mia dhe të optimizojë Mac-ët e mi