Disku i Kujtesës së Pastër falas për disa ditë në App Store

pastër-kujtesë-disk

Disku i pastër i kujtesës është një aplikacion që aktualisht është plotësisht falas në Mac App Store për një kohë të kufizuar dhe që na ndihmon të kryejmë një pastrim mjaft të plotë të kujtesës në Mac-in tonë kur fillon të 'ndiejë peshën' e shumë detyrave që konsumojnë kujtesën.

Ka shumë aplikacione të këtij lloji që i gjejmë në dyqanin online Apple, por nuk lodhemi duke i testuar të gjitha pasi secila prej tyre ofron një mundësi ose tipar të ndryshëm nga të tjerët dhe nëse janë edhe falas As nuk humbasim asgjë duke i provuar dhe duke qëndruar me atë që na pëlqen më shumë.

Ky është një aplikacion me të vërtetë i thjeshtë për sa i përket përdorimit të tij, Disku i Kujtesës së Pastër ka një ndërfaqe shumë të thjeshtë dhe pasi ta kemi shkarkuar në Mac, thjesht duhet të shtypim butonin 'Kujtesë Falas' dhe ne tashmë do të fitojmë pak kujtesë.

pastër-kujtesë-disk-1

Gjithashtu kur lëshojmë aplikacionin shtohet një ikonë shiritin e menusë Mac (pak e punuar, por e dobishme) që thjesht duke e shtypur na ofron të gjithë informacionin në lidhje me kujtesën që po përdorim dhe atë që mund të lirojmë në kompjuterin tonë.

Në menunë e cilësimeve ajo përfshin shumë mundësi konfigurimi që na lejojnë, për shembull, të tregojmë një vlerë në mënyrë që pastrimi i kujtesës të kryhet automatikisht, por siç tregon zhvilluesi, është më mirë të mos vendosni një numër shumë të ulët pasi kjo do ta bëjë Procedura e pastrimit kryhet shumë shpesh dhe do të konsumojë shumë burime në CPU-në tonë.

Aplikim shkoni nga 5,49 euro në falas për një kohë të kufizuar dhe mund të them se këto ditë që po e përdor, funksionon shumë mirë.

Më shumë informacion - MoneyKontrolloni aplikacionin për të kontrolluar shpenzimet tona


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.