Pastroni Google Chrome në Mac nga shkarkimet jo të plota

KROME GOOGLE

Brenda sistemit operativ mollë, siç e dimë të gjithë, Shfletuesi Safari ekziston, me të cilën, sinqerisht, kurrë nuk kam pasur probleme me ngadalësinë ose dështimet e kërkimit.

Sidoqoftë, Google ka lëshuar edhe të njohurën për Mac Google Chrome, një shfletues shumë i mirë që në një farë mënyre konkurron drejtpërdrejt me Apple. Sot ne ju tregojmë se si ta keni gati për të rrjedhur si ditën e parë.

Sot ne do të përqendrohemi në atë se si të synojmë shfletuesin e Google, duke përkushtuar një postim tjetër për të bërë të njëjtën gjë me Apple, Safari. Në rastin e Google ChromeKur kërkojmë dhe shkarkojmë nga faqet e internetit të shkarkimit si Mega, ajo ruan përmbajtjen e asaj që shkarkon në një dosje të veçantë (FileSystem) që ndodhet brenda profilit tonë të Chrome. Deri më tani gjithçka normale. Problemi vjen kur, për çfarëdo arsye, ato shkarkime ndërpriten, kështu që në shumë raste informacioni që ne po shkarkonim mbetet në "limbo", i ngulitur në dosjen që kemi përmendur dhe siç mund të nxirrni përfundimin, ajo fillon të zërë hapësirë ​​fantazmë në hard drive tonë. Në mënyrë që të pastrojmë ato skedarë jo të plotë dhe të mbërthyer (jo gjithmonë bllokohen), ne duhet të shkojmë në rrugën e mëposhtme, domethënë, me Google Chrome të mbyllur:

~ / Biblioteka / Mbështetja e Aplikimit / Google / Chrome / Profili 3 / Sistemi i Skedarëve

Vini re që emri Profile 3 mund të ketë një emër tjetër dhe mund të riemërtohet Profile 2, Profili 4, etj.

Mos harroni se për të hyrë në Bibliotekë, duhet të klikoni në menunë e sipërme të Gjetësit Ir dhe kur hapet dritarja shtypni butonin i vjetër. Do të shihni që listës i shtohet librari

Pasi të jetë vendosur dosja, zgjidhni të gjithë përmbajtjen dhe hidheni në koshin e plehrave.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.