Pastroni të gjitha hedhurinat nga Disku juaj me Disk Diag

Disk-Diag-0

Sot ju sjell një aplikacion të ri që synon pastrimin e skedarëve dhe memorjen e sistemit, por që ka veçorinë e të jetë një program shumë i lehtë për sa i përket peshës, pak më shumë se katër megabajt dhe gjithashtu me një ndërfaqe shumë minimaliste.

Kjo karakteristikë ndihmon shumë për të mos humbur në një det opsionesh që nuk bëjnë asgjë më shumë sesa pengojnë përvojënE tëra çfarë ju duhet të bëni është të klikoni në 'Fshi Files' për të filluar procesin, duke çaktivizuar fushat që lidhen me skedarët që nuk duam të fshihen.

Disk-Diag-1

Ndër karakteristikat kryesore të këtij aplikacioni është përfshirja e një arkitekture modulare, domethënë, ajo është e përbërë nga shtatë module të integruara për të kryer funksionet e pastrimit në mënyrë shumë më efikase, gjithashtu ka funksioni 'Smart Gauge' që ofron një përmbledhje të përdorimit që po i jepet diskut vetëm me një vështrim dhe së fundmi 'Quick Clean' që heq shpejt të gjitha ato skedarë që zënë vend, por janë krejtësisht të panevojshme me shtypjen e një butoni.

Disk-Diag-2

Modulet janë të ndara në seksione të ndryshme si pastrimi i memorjes së fshehtë në aplikacione dhe regjistra, një seksion është përfshirë gjithashtu për të zbrazur dosjen e shkarkimit përveç atyre që lidhen me postën, pastrimin e plehrave dhe shfletuesit midis cookies, historisë ... dhe nga e fundit gjithsesi gjen dhe heq skedarë të mëdhenj brenda dosjes së shtëpisë.

Koha që kam përdorur këtë aplikacion për të kryer këto detyra e ka bërë atë shpejt dhe me efikasitet pa eleminuar asgjë që nuk do të donte si shumë të tjerë, kështu që duke qenë totalisht falas, duke përmbushur atë që premton dhe duke pasur një ndërfaqe të punuar, unë rekomandoj pa një dyshim

Më shumë informacion - Disk Drill do të jetë aleati juaj i përsosur në rikuperimin e skedarëve dhe ndarjeve


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   John dijo

    Epo, nëse fshini, për shembull, imazhe të ngulitura si objekte në dokumentet e docx