Duplicate Cleaner Për aplikacionin iPhoto, hiqni kopjimet nga iPhoto

pastrues kopjimi

Sot duke rishikuar fotot që kam shkarkuar në iPhoto, kam kuptuar që disa prej tyre i kam përsëritur, mund të pyesni veten, pse është kjo? në rastin tim, arsyeja është shumë e thjeshtë, të kesh më shumë se një pajisje e sinkronizuar në të njëjtën bibliotekë iPhoto ... kur kalojmë foto me iMessage, për shembull dhe pastaj sinkronizojmë pajisjet në të njëjtën bibliotekë Mac, është kur fotot kopjohen.

Me këtë aplikacion që shqyrtojmë në këtë postim, Duplicate Cleaner For iPhoto, kjo që ka shumë hapësirë ​​të zënë nga fotot kopjuese ka mbaruar. Ka një ndërfaqe grafike të përfunduar mirë dhe është mjaft e thjeshtë, por më e mira nga të gjitha është se është shumë e lehtë për t'u përdorur, ne e gjetëm atë në Mac Store për 8,99 € .

Ne gjithmonë kemi mundësinë të krijojmë disa biblioteka për iPhoto dhe kështu të mos kemi problemin e fotot kopjuar, por nëse nuk është rasti ynë, ky aplikacion do të jetë i dobishëm, le të shohim se si funksionon. Ne hyjmë në Mac App Store, e shkarkojmë dhe instalojmë në Mac-in tonë.

dublikate-pastruese-1

Ne zgjedhim bibliotekën iPhoto nga e cila duam të fshijmë fotot e dublikuara dhe klikojmë në rregull. Sapo të bëhet kjo, ne thjesht duhet ta lëmë aplikacionin të bëjë punën e tij dhe ne mund të kryejmë detyra të tjera ndërsa Duplicate Clean For iPhoto kërkon dublikata. Pasi programi Kur të kemi mbaruar skanimin e bibliotekës sonë, ne thjesht duhet të klikojmë në Lëviz në Plehra iPhoto.

dublikate-pastruese-2

Me këtë ne do të kemi bërë pastrimin e fotove të kopjuara në bibliotekën tonë iPhoto, edhe nëse duam, mund të zgjedhim disa kopje në mënyrë që të mos i fshijë ato edhe nëse nuk ruan ndonjë kopje të fotografisë. Me të vërtetë ky aplikacion Oneshtë një nga ato që ia vlen të kesh  dhe bëj një cep në Mac-in tonë nëse kemi shumë fotografi Dhe nëse shtojmë gjithashtu që është plotësisht falas, nuk kemi më një justifikim për ta provuar.

Tani kushton 8,99 €, Faleminderit për komentin tuaj vinz dhe sanatos, por dje e shkarkova dhe nuk paguaja për të, do të ishte në promovim ose diçka e ngjashme.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Më shumë informacion - Moom, menaxhoni dritaret sipas dëshirës tuaj


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   shëruar dijo

  Falas ?? Unë mendoj se nëse paguani 8,99 € ia vlen, ata do t'ju japin falas ...

 2.   vinz dijo

  Unë gjithashtu kuptoj që është paguar, ju duhet ta kontrolloni atë

 3.   Jordi Gimenez dijo

  Unë redaktoj hyrjen tani, më falni por dje e shkarkova falas. Unë kam qëndruar me kuadrate

 4.   Jordi Gimenez dijo

  Informacioni vlerësohet! Pershendetje

 5.   Jordi Gimenez dijo

  Falas përsëri, për një kohë të kufizuar!

 6.   Alexander dijo

  Sot 26/3/2013 ishte përsëri falas, po, me reklama.

 7.   Alejandro Juarez dijo

  hola
  Unë nuk zgjedh dosjen ose bibliotekën iphoto, ajo duket gri dhe nuk mund ta zgjedh, a e dini se çfarë po bëj gabim?