Patate të skuqura M1X do të integrohen në MacBook Pro të ri

M1X

Në këtë pikë të filmit nuk kemi asnjë dyshim se Apple mund të jetë duke menduar të lëshojë një procesor të përmirësuar për modelet e mëposhtme MacBook Pro, në këtë rast, M1X referohet si zëvendësim për M1 aktual.

Possibleshtë e mundur që MacBook Pro i ri me ridizenjim të shtuar në këtë procesor dhe gjithashtu të eleminojë logon e Apple nga përpara, domethënë ato do të ishin plotësisht të sheshta, pa logon e Apple askund. Disa thashetheme tregojnë se këto skuadra me përkatësisht 14 dhe 16 inç do të kenë këtë procesor të përmirësuar.

Në fillim të kësaj jave, rrjedhësi i mirënjohur Mark Gurman shpjegoi për Bloomberg se Modelet e ardhshme 14 dhe 16 inç MacBook Pro ata do të kishin një mikroprocesor të ri që do të përmirësonte fuqinë dhe efikasitetin e MacBook Pro aktuale. Në këtë rast unë isha duke thënë se ata do të shtojnë një CPU me 10 bërthama me tetë bërthama me performancë të lartë dhe 2 bërthama me të vërtetë efikase për sa i përket konsumit. Këto skuadra do të shtojnë një GPU të pajtueshme me deri në 64 GB memorie dhe porta shtesë Thunderbolt.

E gjithë kjo tani i shtohet zhurmës së fundit që ata botojnë në 9to5Mac duke iu referuar "një burimi me një rekord të mirë të thashethemeve", kështu që pa dyshim mund ta mendojmë këtë Apple do të lëshojë një procesor të përmirësuar këtë vit por nuk do ta quajë atë M2Kjo do të dalë në treg vitin e ardhshëm me më shumë përmirësime në krahasim me M1X që mund të lëshohet më vonë këtë vit. Nuk ka dyshim se do të kemi lëvizje përsa i përket procesorëve dhe se Apple mund të rinovojë M1 aktual që është tashmë edhe në gjeneratën e fundit iPad Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.