PDF Expert tani është i pajtueshëm me macOS Mojave

Që nga e hëna e kaluar, shumë janë përdoruesit që po azhurnojnë kompjuterët e tyre në versionin e ri të sistemit operativ të Apple për laptopë dhe desktop. Ky version arrin një javë pas lëshimit të versioneve përfundimtare të iOS 12, tvOS 12 dhe watchOS 5, gjë që na ka lejuar të pushojmë midis azhurnimeve.

Që nga lansimi i versionit përfundimtar të macOS Mojave, gjithnjë e më shumë aplikacione kanë filluar të azhurnohen, për të qenë në përputhje të përsosur me versionin e ri të sistemit operativ të Apple për kompjuterë. Disa aplikacione e kanë zakon shtoni mbështetje për veçoritë e reja, si modaliteti i errët. Sidoqoftë, jo të gjithë kanë dashur ta adaptojnë atë ose nuk kanë pasur kohë ta bëjnë për momentin.

PDF Expert mjeti më i mirë për të punuar me skedarë në format PDF, sapo është azhurnuar për të qenë i pajtueshëm me macOS Mojave. Asgje me shume. Kjo është e vetmja karakteristikë e re që zhvilluesi Readdle ka përfshirë në azhurnimin e tij të fundit. Ndërsa është e vërtetë që modaliteti i errët është shumë i mirë në fillim, shumë janë përdoruesit që nuk e shohin atë thjesht me sy të mirë.

Problemi, të cilit unë shtoj, është se ndonjëherë dritaret dhe / ose skedat e aplikacioneve nuk dallohen mirë, diçka në të cilën duhet të punojë Apple në azhurnimet e ardhshme. Ndoshta djemtë në Readdle kanë të njëjtën gjë dhe nuk kanë dashur ta shtojnë këtë funksionalitet derisa djemtë në Cupertino ta përmirësojnë atë.

PDF Expert është bërë një mjet i përdorimit të përditshëm në shumë kompani, pra përparësia juaj ka qenë të optimizoni funksionimin me versionin e ri të macOS Mojave, një version që është i pajtueshëm vetëm me kompjuterët që Apple lançoi në treg nga 2012, megjithëse duke ndjekur një seri hapash, ne mund ta instalojmë atë në kompjuterët e vjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.