Wallpapers reale dhe dinamike të peizazhit Monterey

 

Monterey

me macOS Big Sur u zhduk peizazhi tipik i Kalifornisë i përmendur në emrin e versionit të softuerit Mac. Ne shkuam nga shikimi i ishullit Catalina në periudha të ndryshme të ditës, në katër pika me ngjyra që përfaqësonin në mënyrë abstrakte shkëmbinjtë e bregut të Big Sur të Kalifornisë.

Dhe tha moda abstrakte vazhdon në sfond të macOS Monterey. Katër pika me ngjyrë vjollce duan të përfaqësojnë zonën e famshme malore të Kalifornisë. Por nëse jeni nga ata që pëlqejnë peizazhet klasike, jeni me fat…

Supozojmë se për t'i dhënë një prekje moderne dhe futuristike versionit më të fundit të softuerit për Mac-ët e këtij viti, Apple ka vendosur të bëjë pa një sfond të një imazhi real të zonës së Kaliforni Emërtuar sipas versionit të këtij viti të macOS.

Ne nuk kemi më një mundësi për të ndryshuar sfondin abstrakt nga macOS Monterey, për versionin e një imazhi real të maleve të famshme të Kalifornisë të zonës Monterey, siç ishte rasti në versionet e mëparshme të macOS.

Iku ai imazh i Ishulli Katalina, me nuancat e saj të ndryshme në varësi të kohës së ditës që keni qenë. Nëse ju mungon ky peizazh, disa fotografë i janë përkushtuar zgjidhjes së problemit për ne.

Shëtitje në Monterey

Fotografi Andrew Levitt dhe miqtë e tij, ata menduan se kjo nuk mund të qëndronte kështu. Kështu ata morën kamerat dhe çantat e shpinës dhe shkuan në zonën malore të Monterey, Kaliforni dhe kërkuan një fotografi të mirë që përfaqësonte atë zonë të veçantë.

Dhe kështu ata kanë krijuar për të gjithë ne një letër-muri statike dhe një tjetër dinamik (që ndryshon sipas orëve të ditës) të Monterey në mënyrë që ne ta shtojmë atë në Mac-ët tanë. Ju mund t'i shkarkoni këto sfonde falas në web nga autori.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.