Personalizoni fotot tuaja në maksimum me Intensify

Kur bëhet fjalë për redaktimin e fotove tona, për sa kohë që kemi njohuri të mjaftueshme për Photoshop ose Pixelmator, këto janë mjetet më të mira që gjenden aktualisht në treg. Por ata nuk janë të vetmit, veçanërisht për ata përdorues që vetëm ata duan të rregullojnë ngjyrat, të shtojnë ndonjë efekt tjetër ...

Intensifikimi është një aplikacion shumë i thjeshtë për t’u përdorur dhe me të cilin do të jemi në gjendje rregulloje imazhet tona, duke na lejuar të modifikojmë kontrastin, mprehtësinë, shkëlqiminPër më tepër, është i pajtueshëm me shtresat, kështu që nëse jeni njohur me këtë sistem, nuk do të jetë shumë e vështirë për ju që të përshtateni shpejt me aplikacionin dhe të merrni maksimumin prej tij.

Intensifikoni tiparet

 • 4 metoda përmirësimi: kontrasti, struktura, detajet dhe mikro fokusi, me të cilat mund të modifikojmë tonet dhe hijet për t'i dhënë prekjen e përsosur secilës fotografi.
 • Intensify na ofron një seri rregullimesh të paravendosura në mënyrë që vetëm me një klikim të mund të arrijmë rezultate të shkëlqyera ose të çlirojmë imagjinatën tonë.
 • Kjo gjithashtu na lejon të shtojmë shtresa efektesh me të cilat përmes maskave, ne mund të kontrollojmë zonat ku duam t'i zbatojmë ato.
 • Furçat inteligjente na lejojnë të rrisim pjesët e zgjedhura të figurës ose të heqim detajet që nuk na pëlqyen.
 • Përveç kësaj, kjo na lejon të rregullojmë temperaturën e ngjyrës, ekspozimin, ngopjen, rigjenerimin e hijes ... si dhe të përfshijë funksione shtesë si Shift dhe Opacity.
 • Ai mbështet imazhe në format RAW.
 • Ne mund t'i eksportojmë rezultatet në formatin PSD për më vonë, nëse është e nevojshme, t'i hapim ato me Adobe Photoshop.

Intensify është në dispozicion për shkarkim plotësisht falas përmes lidhjes që lë në fund të këtij artikulli. Brenda, ne duhet të përdorim blerjen brenda aplikacionit nëse duam të përfitojmë nga të gjitha funksionet që na ofron, një blerje brenda aplikacionit që ka një çmim prej 5,49 euro, një çmim shumë i rregulluar për gjithçka që na ofron.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.