Pesë lojëra të pajtueshme me iPhone dhe iPod Touch

Lojërat IPod Touch Sipas revistës Wired y Alex C. de Jetë shtesë, rekomandon një përmbledhje të 10 lojërave për të iPhone dhe prandaj për iPod Touch që nuk mund të na mungojë.

Në këtë listë ka shumëllojshmëri të games Si strategji, gjëja kryesore është që ka shumëllojshmëri, megjithëse për mendimin tim personal do të mungonin disa që, nëse do të ishin atje, do ta pasuronin në mënyrë të konsiderueshme këtë katalog, ka disa që janë më të mirat dhe platforma që do të ekzekutojë ato janë të rëndësishme.

E thënë më thjesht iPhone dhe iPod Touch ato janë platforma për lojëra të shpejta konkurrimi, sepse asnjëri prej tyre nuk ka kompleksitet që ju lejon të luani për orë të tëra dhe nuk është aspak e rehatshme të luani periudha të gjata me të iPhone o iPod Touch.

Më besoni, nuk është se luaj shumë, por më pas Unë jap një listë të vogël që për shijen time ata duhet të provojnë:

 • Drita e Hënës Mahjong Lite: Një lojë me origjinë kineze.
 • Trizmi: Një enigmë që gëzon sistemin e kontrollit dhe akseleometrat.
 • Drejtuesit e fushës- Me grafikë të shkëlqyeshme, argëtuese dhe të dizajnuara mirë për përballje të gjata.
 • Buzë- Kaq argëtim mund të krijojë varësi.
 • Enigmë: një enigmë në të cilën duhet të mbushni kontejnerët me pika në rënie, me shpejtësi të lartë.

Padyshim, shijet ndryshojnë po aq sa njerëzit, sipas mendimit tuaj Cilat lojëra mungojnë në listë?

Përmes | MollëPërmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   robëria dijo

  Epo mendoj se ky bn pro për mua 5 të parët do të ishte:

  Trokitni lehtë mbi Trokitje (vallëzim ose revolucion)
  Monopoli
  Zen i lidhur
  Fizikë shkumës me ngjyra
  Mbretërimi i Shpatave

 2.   Manu dijo

  Përshëndetje, doja të dija emrin e lojës që shfaqet në foton e iphone sipër. Faleminderit