Pesëdhjetë sfondet më të mira falas për Mac

letër-muri logo

Një nga gjërat e para që zakonisht bëhet kur blini një pajisje të re është ta personalizoni atë sipas dëshirës tuaj. Për ta bërë këtë, diçka që zakonisht kërkon shumë kohë është zgjedhja e një letër-muri e mirë. Në Mac-in tonë është diçka thelbësore, sepse do ta shohim pothuajse gjatë gjithë kohës dhe gjithashtu duhet të jetë një imazh që nuk shqetëson shumë kur bëhet fjalë për të parë ikonat e desktopit dhe që nuk na shpërqendron. Kjo është arsyeja pse ne ju sjellim disa fonde që me siguri do t'ju pëlqejnë. Do të keni detyra shtëpie duke zgjedhur atë që ju pëlqen më shumë.

Nëse keni një Mac i ri Jam i sigurt që po kërkoni për një sfond që ju pëlqen dhe që i jep makinës suaj një prekje tuajën. Ju mund të jeni të lodhur duke parë gjithmonë të njëjtën letër-muri dhe dëshironi ta ndryshoni atë. Unë do t'ju them një gjë, ndryshimi i sfondit i jep Mac një pamje të re dhe madje për një moment mendoni se keni një model të ri në duart tuaja. Duke qenë se është diçka kaq e rëndësishme, ne kemi menduar që mund të vendosim disa për ju që të keni një zgjedhje. Të gjithë ata falas. Ne filluam.

Krishtlindjet po vijnë

Krishtlindjet po afrojnë dhe është koha e duhur për të vendosur pemën e Krishtlindjes. Mund ta vendosim në shtëpi dhe në Mac-in tonë. Le të mos ndalen festat dhe as magjia. Kjo letër-muri do t'ju bëjë të ndiheni përsëri fëmijë me gjithë ato drita në një mjedis shumë të këtyre datave. Bora, dritat e ngrohta dhe sediljet...një ftesë për lumturi.

letër-muri pemësh

Nëse dëshironi të keni një pjesë të Krishtlindjeve në Mac-in tuaj, por nuk dëshironi asgjë në veçanti, zgjidhni atë ngjyra tipike e këtyre hurmave. E kuqe. Disa yje. Pak gradient dhe voila. Ju keni sfondin perfekt për Mac.

letër-muri për Krishtlindje

Plazhi parajsë

Mund të mos ju pëlqejë i ftohti i këtyre hurmave dhe ajo që dëshironi është të ndjeni vapën e plazhit. Por jo çdo plazh. Një plazh qiellor është ideali. Një vend për të humbur veten dhe për t'u çlodhur. Nëse vendosni këtë letër-muri, mund të mos filloni as të punoni.

letër-muri plazhi

Një tjetër opsion plazhi është ai që propozoj më poshtë. Nëse e vendosni këtë sfond në Mac-in tuaj, është e qartë se ajo që dëshironi është të mendoni për pushimet e ardhshme verore. por unë ju them një gjë, nuk duhet të prisni kaq gjatë, nëse mundeni tani, përfitoni dhe nëse jo, shijoni të paktën pamjet.

letër-muri me rërë plazhi

Liqeni në male

Kupon. Mund të mos ju pëlqejnë pemët e Krishtlindjeve apo plazhi. Kështu që unë ju sjell një liqen me malet në sfond. Nëse përqendroheni, mund ta imagjinoni veten në atë liqen duke pushuar dhe shkëputur nga gjithçka çdo ditë.

letër-muri liqeni

Ju mund të mos jeni shumë të bindur nga ky lloj skenari. Por pa lënë temën e liqenit, unë propozoj një tjetër nga ajo e mëparshme por që me siguri do t'ju pëlqejë gjithashtu. Me ujëra të kristalta dhe një ngjyrë që do të mendoni vetëm ta lani në ujërat e saj të qeta.

letër-muri liqeni 2

Urbaniti total

As plazh, as mal, as asgjë. Qyteti është territori juaj dhe ju shijoni pamjet aq shumë saqë dëshironi t'i keni ato edhe në Mac tuaj. Çfarë mendoni për këtë imazh? Qendra e një qyteti në mes të orës së pikut. Shijoje.

letër-muri të qytetit

Një këndvështrim tjetër nga qyteti por po aq i veçantë dhe shpërblyes nëse ju pëlqen ky ambient.

letër-muri të qytetit

Një makinë për të vozitur nëpër qytet

Për të shkuar në qytet ju duhet një mënyrë transporti. Nëse ju pëlqejnë automjetet çfarë më mirë se kjo letër-muri. Një automjet i fuqishëm për t'ju dhënë inkurajim përpara ditës së punës që ju pret përpara Mac-it tuaj.

letër-muri e zezë për makinën

Kërkojmë një makinë tjetër. Se ndoshta nuk ju pëlqejnë të dyja të zeza. Ju mund të dëshironi diçka më shumë ngjyra për sfondin tuaj.

letër-muri makinash

Stinët

Nëse jeni një nga ata që preferojnë të vendosin një letër-muri në varësi të stina e vitit ne te cilen ndodhemi, Unë propozoj këto opsione.

Ne fillojmë me stacionin ku jemi tani. Fall

letër-muri vjeshte

Ne vazhdojmë me dimër, e cila tashmë është shumë afër. Stinë e ftohtë por që i paraprin një prej stinëve më të bukura të vitit.

letër-muri dimëror

Pas stuhisë vjen qetësia. Ne arrijmë në pranverë. Stina e gjelbërimit dhe e natyrës. Por edhe nga alergjitë

letër-muri pranveror

Dhe epoka që pëlqejnë pothuajse të gjithë. Po flasim për kohën kur kemi pushimet më të gjata të vitit. Disa gjithashtu shfrytëzojnë rastin për të bërë një udhëtim dhe për të zbuluar toka të reja. Të verë.

letër-muri veror

Me ngjyra në sfondin tonë

Mund t'i lëmë mënjanë peizazhet dhe të përqendrohemi në diçka më pak të rëndësishme, si të thuash. Mund të fokusohemi në vendosjen e pak ngjyra në sfondin e Mac.

letër-muri me ngjyra

letër-muri me ngjyra mac

letër-muri me ngjyra mac

letër-muri me ngjyra mac

letër-muri me ngjyra

letër-muri me ngjyra mac

Logot e Apple për Mac-in tuaj

Nuk mund ta kaloja rastin për të lënë këtu disa sfonde për Mac që kanë logoja e mollës. Sigurisht.

letër-muri logo

letër-muri logo vizatim mollë

Logo letër-muri e zezë

Wallpaper me logo neoni

Logoja e ylberit

letër-muri për dyqanin e mollës

sfond logo në rozë

letër-muri kufje Apple

Pa lënë mënjanë temën e Apple, ne do të kërkojmë atë Wallpapers ikonë e Mac-eve për gjithë këto vite. Ju me siguri ju pëlqejnë ata.

Një vështrim në të kaluarën e Mac-ve përmes sfondeve të tyre

10.0 gatopard dhe 10.1 Pumë

10.0 Cheetah dhe 10.1 Puma

10.2 Jaguar

Letër-muri Jaguar

10.3 panterë

Letër-muri panterë

10.4 Tigër

Letër-muri tigër

10.5 Leopard

10.6 Leopardi i borës

10.7 Luan

letër-muri luani

10.8 Mountain Lion

Luan mali

10.9 Mavericks

Sfondi i Mavericks

10.10 Yosemite

Wallpaper Yosemite

10.11 The Kapiten

Letër muri El capoitan

10.12 vargmal i thepisur

Letër-muri Sierra

10.13 High Sierra

Letër-muri Sierra e Lartë

MacOS 10.14 Mojave

Letër-muri Mojave

MacOS 10.15 Catalina

Letër-muri Catalina

macOS 11 ose macOS Big Sur

Wallpapers Big Sur

MacOS Monterrey

Letër-muri Monterrey

Pas këtij rishikimi të historisë së Apple, më lejoni t'ju tregoj disa nga të preferuarat e mia. Ato janë një përzgjedhje e atyre që mund të quhen TOP 5. Por po, kjo është zgjedhja ime dhe nuk ka pse të përkojë me tuajën, e cila sigurisht që do të jetë e mrekullueshme. Në fakt do të ishte mirë po të na tregonit cilat janë sfondet tuaja të preferuara për Mac-in tuaj. Ju lexojmë në komente.

TOP 5 ose 5 të preferuarat e mia

La Savana afrikane ne perendim. Një vend që gjithmonë kam ëndërruar të shkoj dhe të shoh kafshët në habitatin e tyre natyror.

Letër-muri Afrika

Un peizazh joreal. një ëndërr. Një dizajn. Një vend për të humbur veten në mendimet tuaja.

letër-muri joreale të peizazhit

Nuk mund të humbasë Mace e vogel. E zezë dhe në gjumë. I qetë.

letër-muri mace

Një kafshë që na jep forcë. Mund. Kjo na inkurajon të vazhdojmë kur nuk mundemi më.

Leopardi i borës

E fundit nga pesë është më personale nga të gjithë. Aq personale sa nuk mund të zgjedh një nga të gjitha ato që kam. Zgjidhni një person nga mjedisi juaj kjo do të thotë shumë për ju. Vendos foton e sfondit. Në momentet më të këqija do të keni një buzëqeshje dhe në të mirën një të qeshur.

Shpresoj se të ka pëlqyer dhe Jam i sigurt se mes të gjithave do të vendosni një në Mac tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.