Kafshimi i mirë mes Cook dhe Draymond Green për mbylljen e unazave të Apple Watch

Konkurrenca midis Tim Cook dhe Draymond Green për të mbyllur unazat e Apple Watch

Draymond Green, Basketbollist i NBA Ai ka sfiduar Tim Cook në një konkurs sportiv përmes rrjeteve sociale. CEO i Apple ka marrë pak kohë për të filluar garën dhe ato kanë filluar. Ju e dini që Apple Wacth ju lejon të mbani konkurse javore me ata miq që dëshironi. Ju do të shihni progresin e rivalëve tuaj dhe do t'ju mbajë aktivë në mënyrë që të mos mbeteni pas.

Tim Cook zgjohet shumë herët çdo ditë, rreth orës 4 të mëngjesit dhe pasi Draymond e sfidoi atë për një konkurs për të mbyllur unazat, ai mori epërsinë, por për një kohë të shkurtër. Lojtari i NBA do ta ketë pak a shumë të lehtë të mbyllë stërvitjen e unazave në nivelin që ai bën, nivelin e NBA. Edhe Tim Cook, nuk do të ketë probleme, të paktën në mbylljen e unazës për të qëndruar në këmbë, nëse ngriheni në atë kohë.

Gjithçka filloi me këtë mesazh përmes rrjetit social Twitter:

https://twitter.com/Money23Green/status/1306732382968520712?s=20

Tim Cook nuk vonoi shumë të përgjigjej. Ju mund të shihni se ai është i vetëdijshëm për teknologjinë:

https://twitter.com/tim_cook/status/1306734816000274432?s=20

Nga ai moment dhe siç tha Cook, loja filloi. Nga rruga, filli në Twitter nuk është shumë i gjatë, por nuk nevojitet më shumë, për të reklamuar seria e re Apple Watch 6 që sapo lançuan dhe çfarë tashmë është në duart e disa fatlumëve. Në Spanjë, tani, nëse dëshironi të blini një orë përmes Uebit, duhet të prisni disa ditë. Në Madrid është mënyra e vetme dyqanet e mollëve janë të mbyllura.

Konkurrenca vazhdoi me Tin Cook duke paralajmëruar se po merrte drejtimin për disa orë që për lojtarin e NBA-së ende zgjatej:

https://twitter.com/tim_cook/status/1306973901591777280?s=20

https://twitter.com/Money23Green/status/1306978912124239873?s=20

Por tavolinat u kthyen shpejt Midis konkurrentëve dhe qartë Draymond, ai mori epërsinë, së cilës Tim Cook u përgjigj me mjaft sens humori:

https://twitter.com/tim_cook/status/1307038108815429636?s=20

Ne do të presim të shohim kush fiton. Ajo që duket qartë është se të dyve u pëlqen ngjyra blu në Apple Watch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.