Pixelmator Pro është azhurnuar në versionin 1.1.4 dhe ul çmimin e tij me gati gjysmën

Sot gjejmë një lajm të shkëlqyeshëm për ata që duan një aplikacion të shkëlqyeshëm për redaktimin e fotove. Pothuajse një vit pas daljes në treg, Pixelmator Pro e ka ulur çmimin e saj me gati gjysmën. Kur deri më sot kushtonte 65 €, nga sot mund ta blejmë këtë zëvendësim të shkëlqyeshëm për PhotoShop për vetëm 32,99 €.

Por kjo nuk është e vetmja risi e aplikimit. Cfare ka me shume gjetëm lajme të shumta që u njoftuan ditë më parë në programin publik beta që kompania i vë në dispozicion të përdoruesve. Shumica e këtyre janë veçori që nuk janë transferuar ende nga Pixelmator në versionin Pro.

Kjo është zbritja e parë që kompania ka bërë që nga nëntori i kaluar, kur doli në shitje, pasi na tregoi disa prezantime se cili do të ishte versioni Pro. Kjo zbritje argumentohet gjatë kthimit në shkollë. Le të kujtojmë se Pixelmator, përveç retushimit fotografik tradicional, është i përqendruar edhe në transformimin e imazheve për çdo punë.

Duke hyrë në lajme, ne gjejmë Efekti "Rrjedhja e dritës" kështu pretendohet nga përdoruesit historikë të Pixelmator. Ky efekt simulon projeksionin e dritës në një objekt në fund të ditës. Por ne gjithashtu gjejmë Efektet e bokehut me deri në 8 stile të ndryshme: vorbull, re, filtra alfa, ndër të tjera.

Nga ana tjetër, çdo version Pro duhet të ketë mjete që e bëjnë punën tonë më të lehtë. Në këtë kuptim, ne gjejmë të reja shkurtore të tastierës, zgjedhje të pjesëve të një imazhi tani ato janë më precize, duke u mbështetur në "mësimin makinerik" që do të na ndihmojë aq shumë me realitetin e shtuar. Më në fund, ky aplikacion është i pajtueshëm me Metalin dhe prandaj përfshin të gjitha përmirësimet e ofruara nga Apple.

Përdoruesit me Touch Bar do të gjejnë më shumë funksione në Apple Touch Bar, duke përmirësuar një rregullim më të shpejtë dhe më të saktë. Pixelmator mund të blihet nga Mac App Store me një çmim prej 32,99 €. Nëse jeni të interesuar, vraponi ta blini sepse nuk dihet nëse çmimi do të rritet në ditët e ardhshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.