Blue Planet, shtoni imazhe satelitore të Tokës si sfond desktop

blu-planet-aplikacion

Personalisht unë jam 'një gomar i qetë' kur flasim për personalizimin e letër-muri Mac dhe unë jam gjithmonë duke kërkuar për sfonde dhe aplikacione të të gjitha llojeve për të ndryshuar ose personalizuar sfondin tim të desktopit. Këtë herë unë vetëm gjeta një aplikacion që është falas për një kohë të kufizuar dhe me të vërtetë më pëlqen ta rregulloj sfondin e Mac.

Kërkesa e quajtur Blue Planet na lejon të shohim direkt në desktop një seri imazhesh satelitore të Tokës që ndryshojnë në kohë reale ndërsa dita kalon. Kjo do të thotë, përdorni shumë fotografi bërë nga sateliti për të treguar një efekt të shkëlqyeshëm të tranzicionit midis ditës dhe natës, si dhe na lejon të ndryshojmë paraqitjen midis disa hartave dhe të përdorim teknologjinë e pozicionimit gjeo të Apple për të parë vendndodhjen tonë aktuale në hartë.

blu-planet-aplikacion-1

Pasi të shkarkohet, a menu e thjeshtë tërësisht në spanjisht në të cilën ne mund të modifikojmë shumë parametra dhe të rregullojmë aplikacionin për të lënë një sfond të bukur në Mac-in tonë që do të ndryshojë kur kalon dita. Kjo ju lejon të merrni pamje nga ekrani i pamjes aktuale të hartës dhe ne mund ta vendosim ikonën e aplikacionit në Dock dhe / ose në shiritin e menusë përveç që ta shënojmë në mënyrë që të ndizet automatikisht kur të fillojmë Mac-in tonë.

Me pak fjalë, më duket një aplikacion interesant për ta shkarkuar tani që është falas për një kohë të kufizuar, mund ta përdorni nga këtu:

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alexander dijo

  Si gjithmonë, duke sugjeruar përmbajtje të mirë. Faleminderit shumë!

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Faleminderit për ju që keni qenë Alejandro

   Përshëndetje!