Planifikuesi i Historisë për Shkrimtarët për Mac azhurnohet dhe çmimi i saj bie

Një nga aplikacionet më të mira për Mac i destinuar për shkrimtarët azhurnohet

Me ardhjen e një viti të ri, rezolutat e reja azhurnohen. Midis tyre Topi është i sigurt për të shkuar në palestër dhe për të lënë duhanin. Por ekziston edhe ajo e të qenit një shkrimtar më i mirë, më i organizuar dhe produktiv. Për këtë arsye, ata që janë përgjegjës për Story Planner for Writers sapo kanë azhurnuar aplikacionin e tyre Mac dhe kanë ulur çmimin e tij. Në këtë mënyrë, është e dyshimtë të fitosh një aplikacion për këto qëllime, ato do të jenë më pak.

Alsoshtë gjithashtu mirë që ka ende aplikacione që janë një pagesë e vetme dhe jo me pajtim. Me Story Planner, ne mund të paguajmë një herë dhe të shijojmë aplikacionin me të gjitha funksionet e tij. Mos mendo shumë për këtë. Nëse doni të përmirësoheni si shkrimtar, qofshin profesionistë apo të rinj, ky mund të jetë aplikimi juaj.

Stoy Planner sjell lajme interesante

Me Story Planner, ju mund të dizajnoni personazhet, cilësimet, kapitujt, aktet, skenat tuaja dhe më shumë. Isshtë një aplikacion i shkëlqyeshëm për të planifikuar historinë tuaj para se ta shkruani. Një nga karakteristikat më të habitshme është se pasi të keni mbaruar vendosjen e detajeve dhe strukturës, mund ta eksportoni atë si një tekst të thjeshtë ose si një draft përfundimtar apo edhe si një PDF.

Versioni i ri për Mac, 5.1.2, plotësisht i pajtueshëm me macOS Catalina, sjell disa lajme shumë interesante për Mac-të tanë. Edhe shoqërohet me një rënie të vogël të çmimit, kështu që aplikimi tani qëndron në 16,99 €.

Le të shohim se cilat janë këto lajme dhe rëndësinë e tyre:

 • Ka qene sistem i përmirësuar i rezervimit automatike Planifikuesi i Historisë tani krijon një rezervë automatike vetëm kur aplikacioni shkon në sfond nëse janë bërë ndonjë ndryshim.
 • Tani, nëse e detyroni aplikacionin të mbyllet pasi keni bërë ndonjë ndryshim, do të krijohet një kopje rezervë automatike. Por nuk do të bëjë kopje të panevojshme, domethënë nëse nuk ka projekte, nuk ka kopje automatike.
 • Një nga lajmet më të mira është se, numri maksimal i rezervimeve do të jetë për llogarinë tuaj iCloud, jo për pajisjet tuaja.
 • Më në fund mund të shohim një mesazhi në ekranin kryesor të aplikacionit kur ndodh sinkronizimi dhe ndodhin ndryshime.
 • Disa gabime janë rregulluar sidomos kur aplikacioni varej sepse u përpoq të sinkronizohej kur rrjeti nuk ishte shumë i rrjedhshëm.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.