PluralEyes, sinkronizoni automatikisht audion dhe videon e projekteve tuaja

PluralEyes

Disa ditë më parë po flisja Përshtatësi, një nga opsionet më të mira për të koduar skedarët multimedial (audio, video dhe imazhe të palëvizshme) për Mac, një program mjaft i fuqishëm që është gjithashtu falas dhe që do të zgjidhë një pjesë të madhe të problemeve të formatimit që mund të keni në jetën tuaj të përditshme. Dhe a është kjo Kompjuterët Mac janë një nga opsionet më të mira për punën audiovizive, siç e kemi përmendur tashmë në disa artikuj.

Sot ne ju sjellim një aplikacion, ose program tjetër, të zhvilluar nga RedGiant. Ne flasim për aplikacionin PluralEyes, një mjet i fuqishëm objektivi i të cilit është sinkronizimi i audios dhe videos nga burime të ndryshme, domethënë, mjeti më i mirë për të sinkronizuar audion dhe videon e projekteve tuaja të shkurtra ose audiovizive. Një aplikacion me pagesë që mund ta provosh për 30 ditë falas.

Nëse dini ndonjë gjë në lidhje me botën audiovizive, do të dini se RedGiant është një nga kompanitë më të mëdha të programeve audiovizive, një kompani që zhvillon mjetet më të fuqishme me rezultatet më të mira. PluralEyes, mjeti për të cilin po flasim sot, ndryshon nga shumë mjete të tjera në atë që merr parasysh audion dhe videon.

Dhe kjo RedGiant ka përqendruar një pjesë të madhe të aktivitetit të saj në zhvillimin e mjeteve të ngjyraveMe fjalë të tjera, mjetet e korrigjimit të ngjyrave si pamja e famshme Magic Bullet Looks, një nga mjetet më të rëndësishme të korrigjimit të ngjyrave.

Funksionimi i PluralEyes është shumë i thjeshtë, me një dritare të vetme Thjesht duhet të tërhiqni të gjithë audion dhe videon e projektit tuaj, pastaj shtypni butonin 'Synchronize' PluralEyes do të fillojë të punojë dhe i gjithë projekti juaj do të sinkronizohet në disa sekonda.

Nëse keni punuar ndonjëherë me audio dhe video nga burime të ndryshme (aparat fotografik dhe regjistrues audio), do ta dini se sa e lodhshme është të sinkronizoni këto skedarë dhe PluralEyes do ta bëjë atë për ju. Atëherë ju mund të eksportoni sinkronizimin në çdo program të redaktimit të videos: Final Cut, Avid, Adobe Premiere ...

Siç ju kemi thënë, ju keni një version provë falas 30-ditore, dhe më pas aplikacioni kushton 199 dollarë, azhurnimi kushton 79 dollarë dhe versioni akademik (për studentët) 99 dollarë. Një aplikacion që duhet ta provoni nëse punoni në botën audiovizive.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.