Kjo do të jetë kthimi i mundshëm që mund t'i bëni Apple Watch

kthen-ora-mollë

Apple gjithmonë ka ofruar një shërbim të lakmueshëm pas shitjes dhe me Apple Rights Watch nuk do të ishte më pak. Gjëja për të mbajtur në mend është se Kthimet e produkteve të Apple nuk ndjekin të njëjtën rrugë në dyqanin zyrtar të Apple si në Rishites Premium ose shitës të tjerë. 

Në fillim, kthimi i produkteve të Apple ishte i lejuar pavarësisht se ku e keni blerë atë dhe pavarësisht nëse produkti është përdorur apo jo, por disa vjet më parë Apple vendosi një kufizim dhe vetëm nëse e blejmë produktin në dyqanet e tyre zyrtare është kur mund ta kthejmë pasi të jetë hapur nëse nuk kanë kaluar 14 ditët.

Me Apple Watch ato nuk do të jenë më pak dhe do t'i lejojnë përdoruesit të kthejnë Apple Watch, pasi të jetë hapur, nëse modeli, madhësia ose ngjyra dhe modeli i rripit nuk na ka bindur. Për këtë ne do të duhet të caktojmë një takim në Apple Store, të sjellim produktin dhe paketimin e tij në gjendje të përsosur dhe nuk duhet të ketë më shumë se 14 ditë.

ora e mollës

Sidoqoftë, me Apple Watch, njerëzit e Cupertino kanë menduar për një formulë të re për kthimet dhe kjo është se nuk do të jetë e nevojshme të ktheni tërë orën nëse gjithçka që dëshironi është të ndryshoni llojin e rripit. Në dyqanin fizik të Apple do të jemi në gjendje të kthejmë dhe shkëmbejmë shiritat Apple Watch që kemi blerë për një model tjetër Për sa kohë që rripi i ri që duam është nga i njëjti koleksion me atë që kthehemi, ai është i njëjti model i Apple Watch.

Edicioni Apple Watch është jashtë kësaj mundësie, që në rast se duam një kthim duhet të kërkojmë një termin dhe çështja do të studiohet nga ekspertët e Apple para se ta autorizojmë atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   eva dijo

    Epo, dje më dhanë një mollë ore, sportin, e kam provuar, nuk më pëlqen, kam thirrur dyqanin dhe më thonë se kanë njoftuar se nëse është e vulosur që të mos e ndryshojnë, gjithnjë njoftoni dyqanin. Unë duhej të shihja modelin të shikuar dhe të shkoja në dyqan për ta provuar. Dua të them, duhet ta mbaj.