Podcast 11 × 18: Një trillim shkencor CES

Podkasti i Apple

Edhe një javë, ekipi i Soy de Mac dhe Actualidad iPhone janë takuar për të regjistruar një podcast të ri. Ashtu si në javën e kaluar, lajmet në lidhje me Apple janë shumë të rralla, kështu që ne kemi vendosur flasim për të kaluarën CES, nga produktet më të dobishme dhe kurioze që janë prezantuar.

Apple ka pasur një rëndësi e veçantë në CES-in e kaluar jo fizikisht pasi që si zakonisht nuk ka pasur ndonjë qëndrim, por përmes prodhuesve të ndryshëm që kanë prezantuar si produkte të rinj të pajtueshëm me HomeKit ashtu edhe pajisje të reja për iPhone dhe Apple Watch dhe iPad Pro.

Përveç lajmeve dhe mendimeve për lajmet e javës, ne gjithashtu u përgjigjemi pyetjeve të dëgjuesve tanë. Gjatë gjithë javës ne kemi hashtag #podcastapple aktiv në Twitter kështu që ju mund të na pyesni se çfarë doni, na bëni sugjerime për ato që dëshironi të na dëgjoni të flasim.

Podcast-i i Soy de Mac dhe Actualidad iPhone mund të ndiqet drejtpërdrejt përmes faqes sonë Kanali i YouTube dhe të marrin pjesë në të përmes bisedës me ekipin Podcast dhe shikuesit e tjerë.

Nëse nuk doni të humbni transmetimet e drejtpërdrejta, mundeni pajtohuni në kanalin tonë para merrni njoftime kur fillon regjistrimi drejtpërdrejt të podcastit, si dhe kur postojmë video të reja të produkteve dhe / ose pajisjeve që i analizojmë praktikisht çdo javë.

Isshtë gjithashtu në dispozicion në iTunes kështu që ju mund ta dëgjoni atë kur të doni duke përdorur aplikacionin tuaj të preferuar Podcast. Ne ju rekomandojmë që të pajtohuni në iTunes në mënyrë që episodet shkarkohen automatikisht sa më shpejt që të jenë në dispozicion. Përveç iTunes, mund të na gjeni edhe në iVoox dhe në Spotify dhe në Google Podcast.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.