Puerto Venecia është akoma e mbyllur, Google Maps për watchOS dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Muaji gusht kalon dhe thashethemet për vonesën e iPhone 12 në lançimin e tij u bënë realitet konfirmuar nga AppleTani ende jemi duke pritur të shohim se cila do të jetë dita që kompania Cupertino zgjedh t'i paraqesë ato së bashku me Apple Watch dhe ndoshta surpriza të tjera.

Në çdo rast, java e dytë e këtij muaji gusht gjithashtu ka lajmet, thashethemet dhe rrjedhjet e rëndësishme përtej prezantimit dhe shitjes pasuese të iPhone të ri, kjo duke marrë parasysh që gushti është zakonisht një muaj i qetë për sa i përket lajmeve nga Apple botë.

Ruani Zaragozën

Lajmi i parë nuk është i mirë për përdoruesit e Apple që kanë dyqanin Apple afër Puerto Venecia CC, as për vetë kompaninë dhe është se kjo mbetet i mbyllur për shkak të shpërthimeve të koronavirusit zbuluar në rajon. Për momentin është ende i mbyllur por shpresojmë që së shpejti të hapë dyert përsëri. 

Fortune e vendos Apple si kompaninë e katërt në botë në fitime në renditjen tuaj. Këtë herë kompania Cupertino arrin të qëndrojë në Top 5 dhe nuk është e lehtë ta bësh atë në listën me 500 kompani më fitimprurëse në të gjithë botën.

Google Maps kthehet te Apple Watch

Ne vazhdojmë me lajmet më të spikatur në Unë jam nga Mac me lajmin e mirë të kthimi i Google Maps për Apple Watch. Ky lajm është interesant për ata përdoruesit që nuk janë të bindur nga Apple Maps ose që nuk kanë as mbulim të mjaftueshëm nga Apple nga territori i saj.

Për të përfunduar ne ndajmë me të gjithë ju lajmin e mirë premiera e serialit spiun «Teheran» që kompania reklamon atë Premiera do të dalë më 25 shtator në Apple TV +.

Shijoni të Dielën!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.