Fytyra e shikimit Portrete & Fotografitë tani shfaqet në watchOS 2 beta 8

watchOS 8

Gjatë Konferencës së Zhvilluesve të Apple në botë, të mbajtur këtë qershor, kompania Cupertino prezantoi disa nga funksionet e reja të Apple Watch falë mbërritjes së watchOS 8. Epo, një nga këto funksione që nuk u shfaq aq i disponueshëm në versionet beta. Tani është në dispozicion, këto janë portrete dhe fotografi të sferës. Zhvilluesit që kanë versionin beta të instaluar në kompjuterët e tyre tashmë po testojnë dhe shijojnë këtë sferë të re në Apple Watch.

Kjo sferë e Portreteve dhe Fotografitë është krejt e re

Siç shpjegon Apple mirë, kjo sferë Fotografitë është një nga më të popullarizuarat në mesin e përdoruesve të Apple Watch, dhe watchOS 8 tani ofron mënyra të reja për të parë dhe bashkëvepruar me të gjitha këto foto që i kemi ruajtur në pajisjet tona. Me sferën e re të Portreteve, portretet e iPhone janë sjellë në jetë me një efekt mbështjellës me shumë shtresa që njeh me fytyrë në mënyrë inteligjente fytyrat në foto dhe i prerë ato për të bërë që subjekti të dalë në pah.

Aplikacioni Fotografitë është ridizajnuar dhe tani ofron mënyra të reja për të parë dhe naviguar koleksionet. Gjithashtu, Kujtimet dhe Fotografitë e Veçanta sinkronizohen me Apple Watch, dhe fotot mund të ndahen përmes Mesazheve dhe Postës me menunë e re Share.

Tani zhvilluesit mund të fillojnë të testojnë këtë zonë dhe me siguri në versionet e ardhshme beta të lëshuara nga Apple do të mbërrijnë karakteristika të tjera të reja të implementuara në sistemin operativ Apple Watch. Këtë herë ata kanë prezantuar disa risi por nuk po i lançojnë të gjitha menjëherë, por në një mënyrë më të shkallëzuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.