Powerbeats Pro janë të certifikuara me IPX4

Powerbeats Pro

Pasi pritën gati dy vjet që Apple të nisë zyrtarisht gjeneratën e dytë të AirPods, djemtë nga Cupertino jo vetëm që kanë punuar në të, por ata kanë dashur të përfitojnë nga ajo teknologji për të lançuar Powerbeats Pro, kufje me Karakteristika të njëjta si AirPods por me rezistencë zyrtare ndaj ujit.

Kur them rezistencë ndaj ujit nuk dua të them që ato mund të zhyten, sikur të mund të bënim me kufje të tjera të vërteta wireless si Bragi, por me të vërtetë dhe zyrtarisht ato janë të certifikuara IPX4, një çertifikim që siguron mbrojtje ndaj pikave të djersës dhe spërkatjeve të ujit / shiut.

Ngjyrat Powerbeats Pro

AirPods janë fantastikë për të dëgjuar muzikën tonë të preferuar në çdo kohë dhe situatë, megjithatë që nuk janë rezistente ndaj ujit dhe djersës përmes një çertifikimi kanë qenë gjithmonë një nga arsyet pse disa përdorues kanë zgjedhur të tjerët. modele të dizajnuara posaçërisht për të, meqenëse përdorimi kryesor i tij është t'i shoqërojë ata ndërsa bëjnë sport, ata vrapojnë ...

Që nga 4 maji i kaluar, këto kufje tashmë mund të rezervoheshin përmes faqeve zyrtare të Apple dhe Beats, megjithatë vetëm deri më sot përdoruesit e parë që i kanë rezervuar ata kanë qenë në gjendje të fillojnë t'i marrin dhe testojnë, kështu që nuk ka qenë deri më sot kur Certifikimi IPX4 është verifikuar, një certifikim që tregohet në kuti, por jo në përshkrimin e produktit në të dy faqet e internetit të Apple dhe Beats.

Aktualisht, Powerbeats Pro janë në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe në ngjyra e zezë ekskluzivisht. Nuk do të zgjasë veçse deri në verë, kur pjesa tjetër e ngjyrave të paralajmëruara: fildishi, myshk dhe bluja blu arrijnë në treg, në atë kohë ato me siguri do të arrijnë edhe në vendet e tjera ku janë planifikuar të mbërrijnë, përfshirë Spanjën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.