Krahas premierës së serisë Mosquito Coast, Apple publikon një special të prapaskenës

Sot, 30 Prill, siç njoftoi Apple një muaj më parë, shërbimi video streaming i Apple ka lëshuar serinë Bregu i Mushkonjave, Një Miniseriale 7 episodesh Ai u frymëzua nga romani që i dha lindjen filmit me protagonist Harrison Ford, i cili mbushi 35 vjeç këtë vit.

Së bashku me premierën e episodit të parë, Apple ka postuar në kanalin e saj në YouTube një video ku na tregon momentet e regjistrimit, si dhe intervistat me protagonistët e serialit dhe autorin e librit në të cilën u bazua filmi, Paul Theroux.

Në përshkrimin e kësaj video, mund të lexojmë:

Nga romancieri i vlerësuar me çmime Neil Cross, dhe bazuar në shitësin më të mirë të Paul Theroux që feston 40 vjetorin e tij këtë vit, "Bregu i Mushkonjave" është një aventurë mbërthese dhe një dramë e shtresuar e karakterit që ndjek udhëtimin e rrezikshëm nga një idealist dhe shpikës i shkëlqyer radikal, Allie Fox (e luajtur nga Justin Theroux), e cila çrrënjos familjen e saj për të shkuar në Meksikë kur papritmas e gjejnë veten të arratisur nga qeveria amerikane.

Seriali me shtatë episoda është prodhuar nga Neil Cross me Rupert Wyatt, (i cili gjithashtu drejton dy episodet e para), autori Paul Theroux, Justin Theroux dhe Edward L. McDonnell, Alan Gasmer, Peter Jaysen dhe Bob Bookman. Përshtatja televizive e këtij romani është realizuar nga producenti Fremantle.

Bregu i Mushkonjave

Nëse e keni parë filmin në atë kohë dhe nuk e keni të qartë se kjo përshtatje e re mund të jetë me interes për ju, ju ftoj të hidhni një vështrim në rimorkio që Apple publikoi një muaj më parë dhe që ju lë më poshtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.