Premiera e "Greyhound" në Apple TV + aktualisht vetëm në anglisht

zagar

Sot filmi i ri i Tom Hanks «zagar»Në Apple TV +, por aktualisht në dispozicion vetëm në anglisht. Më ndodhi me dy kapitujt e fundit të "Mbrojtjes së Jakobit". Ata u lëshuan në anglisht dhe latinisht spanjisht, dhe më vonë ata ishin tashmë në dispozicion në spanjisht nga Spanja.

Dhe me premierën e sotme kisha frikë se do të ndodhte përsëri. Për shkak të izolimit nga koronavirus, ka qenë një "ndalim" në studiot spanjolle të dublimit, dhe ne ende vuajmë nga këto vonesa. Ndërsa dëshiroja ta shihja sonte me familjen, hyra në Apple TV + një moment më parë për të verifikuar dyshimet e mia, dhe me të vërtetë është lëshuar pa dubluar në Spanjisht. Pra, ose në anglisht me titra, ose të presim që ata të luajnë.

Apple TV + sot premiera e filmit të tij të dytë. i parë ishte "The Banker", me protagonistë Bernard Garret dhe Samuel L. Jackson, i cili tregon një histori të bazuar në ngjarje të vërteta rreth racizmit në vitet 60 në SH.B.A.

Premiera e sotme është "Zagar", me protagonist Tom Hanks së bashku me Stephen Graham dhe Elisabeth Shue. Ai tregon një histori të bazuar në ngjarje të vërteta të ndodhura gjatë Luftës së Dytë Botërore, kur Kapiteni Krause drejton një autokolonë prej 37 anijesh në ujërat e Oqeanit Atlantik. Filmi drejtohet nga Aaron Shneider.

Filmi duhej të dilte në kinema disa muaj më parë, por ndërsa kinematë u mbyllën për shkak të pandemisë së koronavirusit, prodhuesi i tij, Sony, vendosi të shesë të drejtat e Apple për 70 millones dollarë për premierën e tij në Apple TV +.

Pikërisht Tom Hanks komentoi këtë fakt disa ditë më parë në një intervistë. Ishte i bezdisur sepse ai mendon se ky film i madh u bë për t’u parë në ekranin e madh të një teatri filmi, jo në televizion.

Çështja është se ajo u lëshua sot, por vetëm në Anglisht me opsionin e titrave në spanjisht. Do të duhet të presim disa ditë që të mbarojë dublimi spanjisht, nëse duam ta dëgjojmë atë në spanjisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Juan Antonio dijo

    Në gjuhën origjinale, siç duhet të jetë, për mendimin tim.