Pritini elementet nga fotot tuaja në një mënyrë shumë të thjeshtë me PhotoScissors 5

Kur fillojmë të marrim fotografi, si rregull i përgjithshëm, zakonisht nuk marrim parasysh një sërë faktorësh në mënyrë që rezultati që marrim të jetë më i miri nga të gjithë, i cili më pas kërkon që ne të përpunojmë imazhet. Ne gjithashtu mund të gjendemi në një situatë në të cilën duam të eleminojmë sfondin e një imazhi ose të nxjerrim vetëm një element prej tij.

Edhe pse është e vërtetë që ne mund ta kryejmë këtë detyrë me aplikacione të tilla si Photoshop, GIMP ose Pixelmator, numri i madh i opsioneve që na ofrojnë këto lloje redaktorësh i bën ata kompleks për t'u përdorur dhe përdoruesit as nuk mundohen të provojnë. Për fat të mirë, në Mac App Store, ne mund të gjejmë aplikacione që na lejoni ta kryejmë këtë detyrë shpejt dhe lehtë.

PhotoScissors, siç sugjeron emri i saj, na lejon të presim, sikur ta bënim me gërshërë, çdo element i fotografisë, përfshirë sfondin për ta zëvendësuar më vonë me një tjetër, e gjithë kjo shpejt, lehtë dhe pa pasur njohuri për redaktimin fotografik.

PhotoScissors 5 Karakteristikat kryesore

 • Hiqni shpejt sfondet nga fotot
 • Ndani me lehtësi planin e parë nga sfondi
 • Zëvendëson sfondin e objekteve të prera.
 • Shtoni efekte në sfond ose në plan të parë
 • Ne mund ta lëvizim objektin fotografik pasi të jetë prerë.
 • Hiqni sfondin rreth flokëve
 • Hiqni sfondin e objekteve transparente
 • Nuk ka kufizime në madhësinë e figurës
 • Na lejon të krijojmë kolazhe
 • Ne mund të krijojmë imazhe të izoluara me sfonde me ngjyrë ose transparente
 • Lehtë për t'u përdorur dhe për të filluar
 • Mbështet të gjitha formatet e njohura grafike (PNG, JPG ...)
 • Nuk kërkohen aftësi teknike ose të dizajnit

PhotoScissorrs 5 ka një çmim në App Store Mac prej 21,99 euro, është i pajtueshëm me procesorët 64-bit dhe kërkon OS X 10.12. Gjatë gjithë vitit, zhvilluesi zakonisht lëshon ofertën e çuditshme të këtij aplikacioni, duke ulur çmimin në disa euro. Nëse jeni të interesuar për këtë aplikacion, por nuk nxitoni, vendoseni në listën tuaj të dëshirave.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.