Final Cut Pro X tani është plotësisht në përputhje me macOS Mojave

Ishte një nga të parët që u azhurnua dhe disa përdorues na kanë pyetur nëse ky mjet aktualisht është i pajtueshëm me versionin e ri të macOS Mojave, kështu që përgjigjja është se ju mund ta instaloni Mojave nëse jeni përdorues të Final Cut Pro X, i cili është i azhurnuar dhe 100% funksional.

Me shumë veçori të reja dhe një dizajn intuitiv, Final Cut Pro X është me të vërtetë një mjet redaktimi i përdorur nga mijëra përdorues. Pa dyshim, është një nga aplikacionet më të plota dhe është krijuar në një Arkitekturë 64-bitëshe e cila ju lejon të punoni me projekte komplekse, korniza më të mëdha, nivele më të larta kornizash dhe të shtoni shumë efekte në projektet tuaja.

Një tjetër tipar i ri i Final Cut Pro X është një tjetër tipar i ri i Final Cut Pro X. Importimi, modifikimi ose puna me video RAW direkt nga sensori i kamerës pa ngadalësuar montimin në Mac është një tjetër tipar i Final Cut Pro X. Ajo gjithashtu lejon ju të krijoni skedarë vendas ProRes RAW duke përdorur regjistruesit Atomos ose dronin Inspire 2. DJI për të përfituar nga të gjitha përfitimet krijuese të RAW me performancën në kohë reale të ProRes. Padyshim karakteristika të reja që ne i pamë tashmë në azhurnimin pasues, por që janë tani plotësisht i pajtueshëm me macOS Mojave dhe Mac-un tuaj.

Shtë e rëndësishme të nënvizojmë disa nga kërkesat që duhet të përdorim Final Cut Pro X, por një nga më të rëndësishmet është se duhet të jetë një Mac me macOS 10.13.2 ose më i ri, 4 GB RAM (8 GB të rekomanduara për redaktim 4K, tituj 3D dhe redaktim video 360 °), një kartë grafike të përputhshme OpenCL ose një Intel HD Graphics 3000 ose më vonë, 256 MB VRAM (1 GB për redaktim 4K, tituj 3D, dhe redaktimi i videos 360 °) dhe 3,8 GB hapësirë ​​të lirë në disk.

Nëse ju doni përdorni këtë mjet për herë të parë të gjithë ju duhet të bëni është të shijoni Provë falas 30-ditore e ofruar nga AppleAtëherë do të shohim nëse jemi vërtet të interesuar për të bërë blerjen apo jo. Në faqe Burimet Final Cut Pro keni udhëzime mësimore që do t'ju ndihmojnë të bëni hapat e parë me mjetin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.