WatchOS 8 u zbulua në WWDC 2021

watchOS 8

Ngjarja prezantuese e konferencës Apple për zhvilluesit, e famshmja WWDC, duke prezantuar lajmet që do të shohim këtë vit në softuerin e pajisjeve të ndryshme të kompanisë.

Y watchOS 8 ka pasur seksionin e tij të veçantë. Ka disa risi që paraqet softueri Apple Watch. Le të themi se nuk ka asnjë që është shumë e rëndësishme për përdoruesit, por ka përmirësime të vogla krahasuar me versionin aktual. Le të shohim se çfarë na kanë shpjeguar.

Apple sapo ka prezantuar lajmin që mund ta shohim këtë vit në watchOS 8. Nuk ka asnjë që është spektakolar, por vlerësohet që funksionet e vogla të reja po përfshihen për të qenë në gjendje të gëzojnë gjithnjë e më shumë potencialin e ofruar nga Apple Rights Watch.

Aplikimi Breathe pëson përmirësime të mëtejshme. Tani quhet Mindfulness, nuk bazohet vetëm në frymëmarrje, por ju ndihmon në momentet që ju duhet të merrni frymë dhe meditoj. Sa i përket frymëmarrjes, tani mund të matni edhe shkallën e frymëmarrjes ndërsa flini. Një tipar interesant i shtohet gjurmimit të gjumit.

Sferat me sfondin e një fotografie tani mund të përfshijnë thellësi nëse përdorni një foto në modalitetin portret. Aplikacioni i fotografive ka pësuar disa përmirësime interesante, duke shtuar pikat kryesore dhe kujtimet. Tani mund të ndani fotot tuaja nga Apple Watch me Messages ose Mail.

Një risi tjetër e vogël është se nëse dërgoni një mesazh të shkruar me dorë, mund të përfshini një emoji. Nga Mesazhet, mund të kërkoni për një imazh për të dërguar dhe të keni qasje më të shpejtë në foto.

Më në fund objektet përfshihen në aplikacionin e kërkimit. Tani mund ta lokalizoni tuajin AIRTAG nga Apple Watch. Thelbësore nëse shkoni me orën tuaj LTE dhe nuk e mbani iPhone me vete.

Ata gjithashtu na kanë treguar se si aplikacioni Moti na tregon nëse do të ketë reshje në orën tjetër. Ne do të duhet të presim për të parë nëse ky informacion do të jetë gjithashtu i disponueshëm në vendin tonë. Me watchOS 8, mundeni ndani muzikën tuaj nga Apple Watch përmes aplikacionit Messages.

Në parim, këto janë përmirësimet që na janë treguar vetëm në fjalën kryesore që sapo ka përfunduar. Do të duhet të presim për të provuar të parat Betas për të parë nëse ka më shumë lajme që për një çështje kohe ata nuk na kanë treguar sot.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.